Ostatni sprawdzian Górnika przed ligą. Zwycięski - ograł Pogoń

Piłkarze Górnika rozegrali ostatnie przed rozpoczęciem sezonu spotkanie kontrolne. Występujący w ekstraklasie łęcznianie pokonali u siebie grającą o klasę niżej Pogoń Siedlce 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Grzegorz Bonin.
Był to piąty mecz sparingowy zespołu trenera Andrzeja Rybarskiego. Trzeba przyznać, że wynik gier kontrolnych jest imponujący, bo Górnik nie przegrał ani razu. Jedynie potyczka z Lechem Poznań zakończyła się remisem (2:2). Pozostałe mecze zespół z Łęcznej wygrał - z Jagiellonią Białystok 2:0, Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 oraz ze Stalą Mielec także 2:1. Zespół z al. Jana Pawła II przystąpił do tego meczu bez Łukasza Mierzejewskiego, który doznał kontuzji i czeka do dwumiesięczna przerwa oraz Damiana Szpaka. Ten drugi grał w ostatnich sparingach, ale być może po raz kolejny zostanie wypożyczony do innego klubu. Natomiast

w spotkaniu z siedlczanami testowanych było trzech graczy - jeden z nich, to Aleksander Komor z Motoru, natomiast nazwiska pozostałej dwójki były owiane mgłą tajemnicy.

Spotkanie zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, bo już w ósmej minucie piękną przewrotką popisał się Grzegorz Bonin, po której bramkarzowi Pogoni pozostało tylko wyjęcie piłki z siatki. Potem nadal przeważał Górnik, który stwarzał sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola, ale nie potrafili ich wykorzystać.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Nadal ton grze nadawali łęcznianie, lecz nic specjalnego z tego wynikało. Odważniej też zaczęła grać Pogoń, niemniej jednak więcej bramek w tym meczu już nie padło.

Już za tydzień - 16 lipca Górnik rozegra pierwsze spotkanie ligowe - w Chorzowie zmierzy się z Ruchem.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Górnik 1 (1)

Pogoń 0

Bramka: Bonin (8.)

Górnik: Prusak - Sasin (81. Basta), Pruchnik (88. Szmatiuk), Bogusławski (88. Komor), Leandro (82. zawodnik testowany) - Bonin, Tymiński (60. zawodnik testowany), Drewniak (72. Danielewicz), Pitry, Piesio (71 Dariusz Jarecki) - Grzelczak (64. Śpiączka).

Pogoń Siedlce: Frąckowiak (46. Misztal) - Chyła, Jędrych (83. Panufnik), Żytko, Wrzesiński - Krawczyk (46. Sterckx), Dybiec (82. Krawczyk), Bajdur, Tomasiewicz (62. Kurbiel), Świerblewski (82. Ciulak) - Gołębiewski (46. Demianiuk).