Raków pokonał rywala z niemieckiej ligi regionalnej

Przebywający na zgrupowaniu w Opalenicy piłkarze Rakowa zagrali w sobotę z Berliner Athletik.
Rywal, zespół z ligi regionalnej dał się zaskoczyć częstochowianom - po 29 minutach Raków prowadził 3:0.

Pierwsza bramka padła w 20 min. po strzale samobójczym. Drugą w sześć minut później zdobył Tomasz Margol, trzeciego gola w 29 minucie strzałem głową strzelił Tomasz Płonka.

Goście honorową bramkę zdobyli w 36. min.

Po przerwie częstochowianie nie byli już tak skuteczni, ale w 61 minucie strzelili jeszcze jedną bramkę - piłkę po uderzeniu Damiana Warchoła dobił Daniel Rumin.

Trener Marek Papszun testował w tym spotkaniu trzech kandydatów do gry w Rakowie.

Kolejny mecz częstochowianie zagrają już o stawkę - w piątek w rundzie wstępnej Puchar Polski zmierzą się z Wisłą Puławy.

RKS Raków - Berliner Athletik 4:1 (3:1)

Bramki: 1:0 (20. Samobójcza), 2:0 (26. Margol), 3:0 (29. Płonka), 3:1 (36.), 4:1 (61. Rumin)

Raków: Loska - Góra, Cyfert, Petrasek, Malinowski, Szymański, Margol, zaw. testowany, Figiel, Warchoł, Płonka.

II połowa: zaw. testowany - Cyfert, Petrasek, Wojtyra, Piątek, Rogala, Zaw. testowany 1 (55. Warchoł), Mizgała, zaw. testowany (71. Sz. Kowalczyk), Margol (60. Figiel), Rumin.