Trzecie miejsce SKF Wisła w największym turnieju na świecie

Duży sukces odnieśli piłkarze ręczni SKF Wisła Płock do lat 16. W zawodach w Szwecji, określanych klubowymi mistrzostwami świata, doszli aż do półfinału.
Partille Cup w Göteborgu to prawdziwy gigant: ponad 1000 drużyn z całego świata (kategorie od 10 do 21 lat), 70 boisk, pięć dni grania. SKF wystąpił w rywalizacji do lat 16, gdzie było 78 drużyn z 19 krajów. Płocczanie wygrali swoją grupę, pokonali zespoły ze Szwecji (dwa), Norwegii, Islandii oraz zremisowali z Chilijczykami.

W kolejnym, pucharowym etapie pokonali 18:15 Duklę Praga i 14:12 Szwedów z Eskilstuna Guif 2.

To zapewniło awans do czołowej ósemki Partille Cup. W walce o czwórkę rywal był jeszcze mocniejszy, bo pierwszy zespół Eskilstuna Guif. Emocje były ogromne, bo na koniec, gdy na tablicy wyników widniał remis 15:15, płocczanom został jeszcze rzut wolny bezpośredni. Po rzucie Krzysztofa Młodziejewskiego piłka zatrzepotała w szwedzkiej siatce i w polskim obozie nastąpił wybuch ogromnej radości!

SKF wygrał 16:15 i był już w gronie trzech najlepszych ekip turnieju!

W półfinale rywalem podopiecznych Michała Królikowskiego i Jarosława Stawickiego byli mocni Szwedzi z Lugi HF. W czołowej czwórce turnieju znalazły się trzy zespoły gospodarzy i Polacy. Po zaciętej walce płocczanie po raz pierwszy w turnieju, w dziewiątym meczu, musiał uznać wyższość przeciwnika. Lugi wygrał 20:17 i awansował do finału.

W Partille Cup nie ma meczu o trzecie miejsce, zdobyli je wspólnie SKF Wisła Płock i Skanela IF (Szwecja). To ogromny sukces płocczan, którzy pojechali do Skandynawii bez sześciu szczypiornistów, którzy w tym samym czasie brali udział w mistrzostwach Europy juniorów w piłce ręcznej plażowej.

- Pokonaliśmy wiele drużyn o różnym stylu gry, nie było łatwo, ale też nigdy nie brakowało nam serca do walki. Finał był blisko, czujemy więc lekki niedosyt - mówił Krzysztof Młodziejewski. Płocczanie byli zadowoleni także z organizacji turnieju: - Widać, że miasto żyło zawodami, na boiska dojeżdżaliśmy darmową komunikacją miejską.

- Jestem pod wrażeniem świetnej postawy chłopaków, którzy zagrali w Partille Cup. Osiągnęli świetny wynik, walka i determinacja dały piękny efekt - dodał Marek Woliński, prezes SKF Wisła Płock.

SKF Wisła: Michał Królikowski, Igor Adamski, Mateusz Ziemiński, Krzysztof Młodziejewski, Wiktor Jankowski, Maciej Witkowski, Dawid Lemanowicz, Dominik Rychliński, Mateusz Truszkowski, Jakub Truszkowski, Jakub Więckowski, Krystian Matusiak