Wisła gładko ograła Arkę. Gemega i Kante zagrają w Płocku?

W sparingowym meczu, tydzień przed rozpoczęciem ekstraklasy, piłkarze Wisły Płock pokonali w Gdyni Arkę 3:0 (2:0).

Na bocznym boisku Arki w piątek spotkały się drużyny, które w tym roku awansowały do ekstraklasy. Wisła po dziewięciu latach, Arka - po pięciu. Gdynianie wygrali pierwszą ligę, dwa razy pokonali w ostatnim sezonie nafciarzy.

Teraz ekipy grają już w zupełnie innych składach. W zespole z Płocka od początku wystąpił m.in. testowany Ukrainiec Vitali Gemega. To 22-letni wychowanek Dynama Kijów. Skrzydłowy w ostatnim sezonie grał w ekstraklasie Ukrainy w Howerli Użhorod, rozegrał 23 mecze.

Już w siódmej minucie Gemega mógł trafić do siatki, ale bramkarz Arki popisał się dobrą interwencją. Zacięta walka toczyła się w deszczu, jednak nie było klarownych sytuacji do zdobycia gola.

W 30. minucie po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka w pole karne samobójczą bramkę strzelił stoper Dawid Sołdecki i goście objęli prowadzenie. Trzy minuty później było już 2:0! Znów w pole karne dośrodkował Stefańczyk, a Gemega nie zmarnował okazji. Arka atakowała, próbowała odrabiać straty, ale nafciarze nie dopuścili do straty gola.

Kwadrans po przerwie kolejną bramkę dla Wisły dołożył Mikołaj Lebedyński, który strzelił zza pola karnego. Kilka minut później "Mikiego" zastąpił Jose Kante Martinez. To 25-letni napastnik z Hiszpanii, w ostatnim sezonie reprezentował Górnika Zabrze. Wisła widziałaby go w swoich barwach, ale na razie nie jest jasne, czyim jest zawodnikiem. Zabrzanie uważają, że kontrakt obowiązuje go jeszcze rok, zawodnik i jego agent są innego zdania. W sparingu z Arką Kante by bardzo aktywny.

W końcówce sparingu doszło do przepychanek między zawodnikami, nafciarze mieli spore pretensje o zbyt ostre zagranie jednego z graczy Arki, ale po pewnym czasie emocje zostały opanowane.

W pierwszej kolejce ekstraklasy w piątek 15 lipca o godz.18 nafciarze podejmą w Płocku Lechię Gdańsk.

Arka Gdynia - Wisła Płock 0:3 (0:2)

Bramki: Dawid Sołdecki (samobójcza), Witalij Gemega, Mikołaj Lebedyński

Arka: Pavels Šteinbors (46. Konrad Jałocha) - Tadeusz Socha (46. Przemysław Stolc), Dawid Sołdecki (46. Krzysztof Sobieraj), Michał Marcjanik, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius (46. Adrian Błąd), Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (46. Adam Marciniak), Mateusz Szwoch, Miroslav Božok (46. Rashid Yussuff - Dariusz Zjawiński (60. Szymon Lewicki).

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk (67. Bartłomiej Sielewski), Przemysław Szymiński, Tomislav Božić (75. Damian Byrtek), Patryk Stępiński - Witalij Gemega (60. Jakub Łukowski), Dominik Furman (75. Piotr Mroziński), Maksymilian Rogalski (60. Piotr Wlazło), Dimityr Ilijew (75. Emil Drozdowicz), Arkadiusz Reca (73 Dominik Kun) - Mikołaj Lebedyński (60. José Kanté).