Świetna postawa Wisły w największym turnieju na świecie

Młodzi piłkarze ręczni SKF Wisła Płock z rocznika 2000 walczą w Partille Cup. Grają na powietrzu, w ich kategorii jest aż 78 drużyn z 19 krajów.
To zdecydowanie największe dziecięco-młodzieżowe zawody w piłce ręcznej na świecie. Na 70 boiskach w różnych kategoriach wiekowych (10-21 lat) walczy ponad tysiąc drużyn z 43 krajów. Partille Cup organizowany jest od 1970 r., kilkanaście lat temu imprezę wygrali juniorzy płockiej Wisły.

Szczypiorniści i szczypiornistki mają od 10 do 21 lat, są nawet przedstawiciele Zimbabwe, Nepalu, USA, Chile, Japonii, Chin. Na uczestnikach i gościach duże wrażenie zrobiła już uroczysta ceremonia otwarcia tegorocznej edycji, przygotowana stadionie w Göteborgu.

SKF Wisła Płock jest jedną z trzech polskich drużyn. Podopieczni trenera Michała Królikowskiego wystartowali w rozgrywkach do lat 16, gdzie w 13 grupach walczy po sześć zespołów. W Göteborgu w grupach gra się każdy z każdym, trzy najlepsze ekipy awansują dalej, potem rywalizacja odbywa się już systemem pucharowym. Mecz trwa dwa razy 15 minut.

Wisła najpierw zmierzyła się z pierwszym zespołem KA z Islandii. Po wyrównanej walce płocczanie wygrali 23:22. W drugim meczu rywalem byli Chilijczycy z Club Italiano de BM, niezwykle zacięty pojedynek zakończył się remisem 15:15. Szwedzi z GF Kroppskultur okazali się nieco słabsi, płocczanie wygrali 18:10. Wisła pokonała także Askim IF z Norwegii 14:9 oraz szwedzki HK Ankaret 18:15. Cztery zwycięstwa i remis dały zwycięstwo w grupie.

- Konkurencja jest niesamowita, poziom bardzo wyrównany, stoczyliśmy naprawdę ciężkie boje - ocenił Michał Królikowski, który opiekuje się grupą wraz z Jarosławem Stawickim. - Jest tu sporo drużyn, które zdobyły mistrzostwo swojego kraju.

Dzięki pierwszej lokacie w grupie zespół z Płocka ma wolny los w pierwszej rundzie pucharowej, gdzie zagrają 32 ekipy. Płocczanie zmierzą się w piątek ze zwycięzcą meczu trzecich drużyn z innych grup: Dukli Praga i duńskiego AGF Arhus.

Szczegóły zawodów - www.partillecup.com.

Wyjazd SKF Wisła był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Płocka.