Maria Andrejczyk nie awansowała do finału mistrzostw Europy

Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) nie awansowała do finału konkursu rzutu oszczepem na mistrzostwach Europy w Amsterdamie

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W czwartek odbyły się eliminacje w rzucie oszczepem. Konkurs nie odbywa się na stadionie, lecz w centrum Amsterdamu, na Museum Square. Zawodniczce Hańczy Suwałki, która już wcześniej wypełniła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio, jak też wyrównała rekord Polski (64,08 m), niewiele zabrakło aby awansować do finału.

Andrejczyk w pierwszej próbie uzyskała wynik 57,93 m, druga nie była mierzona, a w trzeciej był rezultat 55 m. Minimum kwalifikacyjne wynosiło 60 m, lub awans do finału uzyskiwało 12 najlepszych zawodniczek z dwóch grup. Andrejczyk w swej grupie zajęła dziesiątą pozycję, a łącznie została sklasyfikowana na... 13 pozycji.

Druga z Polek Marcelina Witek również nie awansowała do finału. Ona miała mierzoną tylko jedną próbę w której uzyskała rezultat 55,03 i zajęła 22 miejsce.