Młodzi sportowcy w kolebce siatkówki. Fantastyczny turniej w Częstochowie

Po trwającej kilka miesięcy rywalizacji najlepsi młodzi adepci siatkówki staną do walki w czterech częstochowskich halach o zwycięstwo w największym na świecie turnieju mini siatkówki Kinder + Sport.
To już po raz dziewiąty zostaną rozdane medale w Pucharze Kinder + Sport, największych rozgrywkach dla dzieci na świecie.

Po zeszłorocznym finale rozegranym w Krakowie, w tym roku najlepszych siatkarzy i siatkarki z klas 4-6 szkoły podstawowej gościć będzie Częstochowa, miasto, które siatkarskim kibicom kojarzy się z wieloma sukcesami miejscowego AZS, oraz z plejadą gwiazd, która przewinęła się przez ten klub. Jedną z nich jest Ambasador turnieju Kinder + Sport - 450 krotny reprezentant Polski - Piotr Gruszka.

- Dla mnie wiele miejsc podczas tegorocznego finału, to miejsca bardzo sentymentalne jak Hala Polonia, na której rozegrałem wiele spotkań, czy hala liceum im. Norwida, czyli szkoły do której chodziłem i gdzie zdawałem maturę. Dla mnie ten sezon Kinder + Sport był ważny również z innego powodu - moja córka startowała w tej edycji, i co prawda nie dotarła do finału, ale mogła sama przekonać się co to znaczy rywalizacja - powiedział ambasador turnieju.

W eliminacjach wzięło udział ponad 41 tys. chłopców i dziewczynek. Rywalizowali w zespołach 2, 3 i 4 osobowych. Eliminacje odbywały się na szczeblach miejskim, a następnie wojewódzkim, i właśnie najlepsze zespoły z 16 województw zobaczymy na finale Kinder + Sport.

O tym, że w tym turnieju mamy początki wielkich karier świadczą nazwiska uczestników poprzednich edycji - w rozgrywkach mini siatkówki brali udział dzisiejsi reprezentanci Polski - jak Mateusz Mika, czy Karol Kłos, a zwycięzcą drugiej i trzeciej edycji Kinder + Sport był Kamil Droszyński- dzisiaj złoty medalista mistrzostw świata i Europy Kadetów.

Zeszłoroczne finały odwiedził trener mistrzów świata Stephane Antiga, w tym roku młodzi adepci siatkówki spotkają się z Piotrem Gruszką i Sebastianem Świderskim:

- Rozdamy jak zwykle tysiące autografów i zrobimy to z nieukrywaną przyjemnością - podkreśla popularny "Świder". Spotkanie z trenerem kadry, jak i naszymi kandydatami do medali na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zarezerwowane jest dla najlepszych z najlepszych. Tegoroczni zwycięzcy poszczególnych kategorii, dosłownie parę dni po finałach wyruszą specjalnym autokarem do Krakowa, gdzie rozgrywany będzie turniej finałowy tegorocznej Ligi Światowej. Oprócz kibicowania najlepszym siatkarskim drużynom na świecie, młodzi sportowcy będą mieli okazję poobserwować trening reprezentacji Polski oraz zrobić sobie zdjęcia z idolami z boiska.

Rozgrywki finałowe potrwają od 8 do 10 lipca w czterech halach w Częstochowie (Hala Sportowa ul. Zeuzelowa, Polonia, hala LO im. Norwida i LO im. Biegan´skiego)

Program turnieju:

* 7 lipca - otwarcie godz. 17.00 (hala Polonia)

* 8-9 lipca (godz 9.00 - 19.00) - rozgrywki (hale sportowe)

* 10 lipca (godz. 9.00 - 13.00) - finały rozgrywek (HSC ul. Żużlowa 4).