Rowerowe mistrzostwa MTB Dolnego Śląska w Zieleńcu

W niedzielę 31 lipca w Zieleńcu rozegrane zostaną Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka "Fisha". Impreza zostanie przeprowadzona po raz 9, na trasie biegnącej przez Góry Bystrzyckie i Orlickie.
Trasa Mini jest idealna dla drużyn rodzinnych: 29 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 500 m przewyższenia może pokonać każdy. W ubiegłym roku najmłodsza, ośmioletnia uczestniczka przejechała ten dystans w 2,5 godziny, a najstarszy zawodnik, 80-latek, w czasie poniżej 2 godzin.

Organizatorzy zachęcają do startu całe rodziny, zwłaszcza że w tym roku będzie klasyfikacja rodzinna oraz klasyfikacja dla najmłodszych M00, K00 (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). W tych kategoriach udekorowanych zostanie pierwszych dziesięciu zawodników.

Trasa Mega w tym roku częściowo biegnie inaczej, z kilkukilometrowym technicznym singlem wzdłuż polsko-czeskiej granicy, kończącym się technicznym zjazdem godnym Mistrza Dolnego Śląska. 59 km i 1200 m przewyższenia to okazja, aby powalczyć nie tylko z innymi maratończykami, ale także z własnymi słabościami.

W poprzednich edycjach startowało już ponad dwa tysiące uczestników z kilku państw (m.in. Czechy, Niemcy, Rosja, Kanada) ścigając się o tytuły Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim. W ubiegłym roku zdobyli je Michalina Ziółkowska i Patryk Kaczmarczyk. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa.

Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka "Fisha", naszego przyjaciela i entuzjastę kolarstwa górskiego. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej "Polska na rowery". Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej.

Szczegóły: www.memorial.bikebrother.pl.