Szczecińscy Gryfici otwierają treningi. Każdy może grać w futbol amerykański

Masz od 13 do 17 lat i nie wiesz jak zabić wolny czas w wakacje? Przyjdź na trening futbolu amerykańskiego.
W lipcu każdy może dołączyć do najbardziej utytułowanej i dynamicznie rozwijającej się drużyny juniorskiej w regionie. Gryfici Szczecin niedawno zorganizowali nabór do swojego zespołu, a teraz otwierają treningi. Do końca lipca wszyscy chętni mogą zupełnie za darmo przyjść na zajęcia i sprawdzić na czym polega gra w futbol amerykański, który za oceanem jest sportem narodowym.

- Nie ma żadnych ograniczeń. Nie liczy się wzrost, waga i warunki fizyczne. Szukamy chłopaków w wieku 13-17 lat. Na trening może przyjść każdy, byle tylko miał serce do gry - mówił niedawno "Wyborczej" menadżer drużyny Gryfici Szczecin Tomasz Leszczyński.

Treningi odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00 (obiekt MOSRiR przy ul. Witkiewicza) oraz w piątki o 19.30 (orlik przy Wyzwolenia "Wembley"). Trzeba zabrać ze sobą obuwie i strój sportowy. Resztę zapewni klub.

Gryfici to juniorska drużyna zespołu Cougars Szczecin (czołówka w krajowym wydaniu futbolu amerykańskiego). Już mają na koncie kilka sukcesów. Zespół bierze udział w juniorskich rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w formule ośmioosobowej. Drużyna już dwukrotnie docierała do turniejów finałowych tej ligi. Najlepszy jak do tej pory wynik to piąta lokata w juniorskich mistrzostwach Polski.

- To bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sporu w naszym kraju - mówi Leszczyński. - Jesteśmy największym zespołem w naszym województwie i zdążyliśmy już zdobyć doświadczenie na turniejach finałowych.

Wyróżniający się juniorzy mają szanse na treningi z seniorską drużyną Cougars.