Młodym piłkarzom dostało się od trenera Wisły. "Wypadli bardzo blado"

W przedostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją sezonu Wisła przegrała 1:2 z MFK Karvina.
- Potrafimy grać zdecydowanie lepiej. Wszystko jest pod kontrolą, przygotowujemy się do ostatniego sparingu ze Śląskiem Wrocław - uspokajał Dariusz Wdowczyk, trener krakowian.

We wtorkowym spotkaniu nie wystawił najsilniejszego składu. Próbą generalną będzie piątkowy sparing w Sosnowcu. - Kilku kluczowych zawodników brakowało. Do takich zaliczamy m.in. Pawła Brożka czy Arka Głowackiego. W nich jest siła naszego zespołu w defensywie i w ataku - przyznał Wdowczyk.

Szkoleniowiec miał za to pretensje do młodych graczy. Wystawił ich głównie w obronie, bo nie było Głowackiego i Macieja Sadloka. Trójkę stoperów tworzyli Alan Uryga, Krystian Kujawa i starszy Tomasz Cywka. Po przerwie tego drugiego zastąpił Piotr Żemło. W drugiej linii z młodych graczy wystąpił Jakub Bartosz. - Byli zbyt wolni i statyczni zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Wypadli bardzo blado. Nie tego od nich oczekuję - podkreślał Wdowczyk. - Nie przyjechaliśmy tutaj rozegrać fajnego meczu. Pozostało dziesięć dni do rozpoczęcia ligi, a ja mam kilka znaków zapytania. Jeżeli będą mieli inny pomysł na grę, niż ta, którą preferujemy, to mi to nie odpowiada.

Szkoleniowiec przeanalizował występy młodzieży. - Alan dobrze grał w pierwszej połowie - jako środkowy obrońca, ale popełnił błąd, który kosztował nas bramkę. Moglibyśmy przejść tak przez wszystkich. Michał Miśkiewicz wybija na rzut rożny, Rafał Pietrzak nie robi do końca tego, co powinien robić. Zastanawia się co zrobić z piłką, dopiero kiedy ma ją przy nodze, tak samo jego kolega - Kuba Bartosz. Przepraszam, wymieniłem tylko czterech zawodników, ale gdybym przeszedł przez kolejnych to przy każdym mógłbym się zatrzymać i coś powiedzieć. Na pewno na pierwszy mecz będziemy gotowi - zastrzegł Wdowczyk.

Zdjęcie Adidas UCL Referee 14 - z długim rękawem AH9819 Zdjęcie Adidas UCL Referee 14 AH9813 Zdjęcie Adidas Referee 16 - z długim rękawem AJ5918
Adidas UCL Referee 14 - z d... Adidas UCL Referee 14 AH9813 Adidas Referee 16 - z długi...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info