Ostatnia szansa Karoliny Kołeczek na minimum olimpijskie. Finał ME w zasięgu

Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka w środę rozpocznie swój udział na Mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Będzie walczyć o awans do finału biegu na 100 metrów przez płotki i minimum olimpijskie.
Aby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, zawodniczka Wisły Junior Sandomierz musi uzyskać wynik 13,00 s. Podczas czerwcowych mistrzostw Polski w Bydgoszczy zabrakło jej zaledwie trzy setne sekundy. Szybciej od wyznaczonego przez PZLA minimum biegała już kilkakrotnie w ubiegłym roku. Z rekordem życiowym 12,91 s plasuje się na siódmej pozycji wśród 27 płotkarek, które zostały zgłoszone do mistrzostw Europy. Eliminacje rozegrane zostaną w środę przed południem. Sandomierzanka pobiegnie w drugiej serii. Jej najgroźniejszymi rywalkami będą Elisavet Pesiridou z Grecji (12,93 w tym sezonie) i Micol Cattaneo z Włoch (12,98). Półfinały i finał biegu płotkarek zaplanowany jest w czwartek po południu.

Do mistrzowskich imprez szykują się także inni świętokrzyscy lekkoatleci. Niespełna 16-letni Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój zakwalifikował się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów młodszych, które po raz pierwszy rozegrane zostaną od 14 do 17 lipca w Tbilisi. Pobiegnie tam na 400 m, a także w sztafecie szwedzkiej.

Jeśli dobrze wypadnie, ma szansę wystąpić również w polskiej sztafecie 4x400 m na mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy, które odbędą się 19-24 lipca. Na 800 m z najlepszymi juniorami globu rywalizował będzie Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Na 3000 m w Bydgoszczy pobiegnie jego koleżanka klubowa Agnieszka Filipowska. Zabrakło jej wprawdzie 0,71 s do wynoszącego 9.30,00 minimum w tej konkurencji, ale została zakwalifikowana do reprezentacji Polski.