Sport.pl

Siatkarze Asseco liderami w Lidze Światowej

Wszyscy siatkarze Asseco Resovii, którzy ze swoimi reprezentacjami grali w rozgrywkach grupowych Ligi Światowej, awansowali do turniejów finałowych. Kilku z nich było liderami swoich zespołów


Szczególnie cieszy dyspozycja nowych nabytków wicemistrzów Polski. W grupie II Ligi Światowej najlepsi okazali się Kanadyjczycy, którzy bez problemu wygrali fazę interkontynentalną. W nagrodę już w najbliższy weekend zagrają w Final Four. Siłą tej ekipy są dwaj nowi gracze Asseco Resovii, Gavin Schmitt i John Gordon Perrin. Pierwszy nie grał zbyt wiele w tych rozgrywkach, ale gdy już występował, był liderem swojej reprezentacji. Perrin z kolei w niemal każdym meczu był najlepiej punktującym graczem Kanady.

W mocniejszej grupie grali Amerykanin Thomas Jaeschke, Serb Marko Ivović, Francuz Thibault Rossard, a także trzech Polaków Piotr Nowakowski, Marcin Możdzonek i Damian Wojtaszek. Wszyscy zakwalifikowali się ze swoimi reprezentacjami do turnieju finałowego, który odbędzie się w Krakowie w połowie lipca. Szanse na występ tam ma też Fabian Drzyzga, który do tej pory leczył kontuzję.

Wojtaszek w turniejach interkontynentalnych nie grał za wiele, ustępował miejsca Pawłowi Zatorskiemu. Możdżonek i Nowakowski grali w kratkę, ten drugi wracając do formy po operacji. Obaj walczą też o miejsce w składzie na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Liderem swojej reprezentacji był z kolei Serb Marko Ivović, który wydaje się mieć pewne miejsce w wyjściowym składzie Serbów. Pewny w ataku, sporo punktów dokładał też w polu zagrywki. Podobnie jak Francuz Thibault Rossard. W Rzeszowie ma grać jako przyjmujący, w reprezentacji Francji pełni rolę zmiennika atakującego Antonina Rouziera. I wielokrotnie z powodzeniem zastępował go na boisku. Szczególnie dał się zapamiętać dwoma znakomitymi występami w meczach przeciwko Polakom. W tym ostatnim we Francji zaliczył aż pięć asów!

Jaeschke grał na zmianę z innymi przyjmującymi kadry USA. W tej reprezentacji walka o wyjazd na igrzyska w Rio już się zakończyła i siatkarz Asseco Resovii ma w niej pewne miejsce. Występami w Lidze Światowej trener Amerykanów buduje tylko formę na najważniejszą imprezę tego roku.

W fazie grupowej turnieju finałowego w Krakowie Polska zagra z Serbią i Francją. W drugiej grupie zagrają Brazylijczycy, Amerykanie i Włosi.