Raków pojechał na obóz z nowym napastnikiem

24-osobowa kadra piłkarzy Rakowa wyjechała w poniedziałek 4 lipca na zgrupowanie do Opalenicy.
W gronie 24 graczy znalazł się nowy napastnik Adam Czerkas. 31-latek ostatnio występował w Rozwoju Katowice. Wcześniej zagrał ponad 50 meczów w ekstraklasie - 35 w barwach Odry Wodzisław (zdobył 7 bramek) i 20 jako piłkarz ŁKS (3 gole). Grał także w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Koronie Kielce, Polonii Warszawa i Queens Park Rangers. Dobrze zna go trener Marek Papszun, bo był jego szkoleniowcem w Legionovii Legionowo. Zdaniem Papszuna, Czerkas to bardzo ambitny piłkarz, który nadal chce grać o określone cele.

Czerkas to szósty transfer Rakowa w letniej przerwie. Już z nowym napastnikiem Raków wyjechał z poniedziałek rano na obóz do Opalenicy. Zgrupowanie potrwa osiem dni. Zespół rozegra dwa sparingi: 6 lipca z Chrobrym Głogów i trzy dni później z nieustalonym jeszcze rywalem.

Na zgrupowanie trener Marek Papuszun zabrał następujących graczy:

* bramkarze: Mateusz Kos, Karol Dybowski, Jakub Jastrzębski.

* zawodnicy z pola: Łukasz Kmieć, Dawid Kamiński, Łukasz Góra, Piotr Malinowski, Błażej Cyfert, Rafał Figiel, Adam Mesjasz, Patryk Szymański, Tomasz Płonka, Damian Warchoł, Tomasz Margol, Lukas Duriska, Tomas Petrasek, Grzegorz Rogala, Adam Czerkas, Filip Kowalczyk, Przemysław Mizgała, Jakub Piątek, Kamil Wojtyra, Daniel Rumin, Szymon Kowalczyk.