Sport.pl

Liga Światowa. Grali siatkarze Asseco Resovii

Siedmiu siatkarzy Asseco Resovii wystąpiło w weekendowych spotkaniach grupowych Ligi Światowej. Sześciu z nich zagra w turnieju finałowym, który odbędzie się w Krakowie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLCzterech siatkarzy wicemistrza Polski rywalizowało w turnieju we Francji, gdzie grała m.in. reprezentacja Polski. Polacy przegrali z Brazylią 0:3, Francją 1:3 i wygrali 3:2 z Belgią. W pierwszym spotkaniu z Brazylijczykami na boisku na chwilę pojawił się środkowy Asseco Resovii Marcin Możdżonek, punktu jednak nie zdobył. Z Francją od początku zagrał już Piotr Nowakowski, który zdobył 11 punktów przy 57-procentowej skuteczności w ataku, zaliczył tez trzy bloki. Możdżonek spotkanie rozpoczął w wyjściowym składzie, ale w drugim secie został zmieniony. Zdobył 3 punkty, kończąc jeden atak z pięciu, a do tego zaliczył dwa bloki. Na boisku na chwilę pojawił się też Damian Wojtaszek.

Przeciwko Belgii, zagrał już tylko Nowakowski, który mecz zakończył z 9 punktami, mając 70 procent skuteczności w ataku i dwa bloki.

W tym samym turnieju z dobrej strony pokazał się nowy przyjmujący Asseco Resovii, Thibault Rossard. Francuz w swojej reprezentacji gra jednak na ataku i jest zmiennikiem Antonina Rouziera. W takiej roli występował właśnie w weekend będąc bardzo ważnym punktem swojego zespołu.

Przeciwko Polakom Rossard zdobył 20 punktów, przy 54-procentowej skuteczności w ataku. Zaliczył też blok i aż 5 asów! Z Belgią, gdy Francuzi wygrali 3:0, Rossard wszedł tylko na chwilę i zdobył 1 punkt. Z kolei w meczu Francja - Brazylia (1:3), znów zmienił Rouziera, zdobył 10 punktów przy 47-procentowej skuteczności w ataku. Punktował też blokiem i dwiema zagrywkami.

Z kolei w turnieju w Dallas, w składzie reprezentacji USA znalazł się przyjmujący Asseco Resovii Thomas Jaeschke. Amerykanie pokonali Bułgarię 3:1, Australię 3:0 i Rosję 3:0. W pierwszym pojedynku Jaeschke zdobył 4 punkty, grał tylko w dwóch pierwszych setach. W ataku miał tylko 33-procentową skuteczność. Przeciwko Australii rozegrał cały mecz zdobywają 7 punktów, w tym po dwa po asach i blokach. W ataku jednak znowu miał tylko 30-procentową skuteczność. Z Rosją Jaeschke nie zagrał.

Dobre zawody rozegrał też Serb Marko Ivović. Jego reprezentacja przegrała w Teheranie z Iranem 2:3, Argentyną 0:3 i wygrała z Włochami 3:2. Przeciwko Iranowi Ivović zdobył 19 punktów, przy 53-procentowej skuteczności w ataku i dwóch asach. Z Argentyną rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, ale szybko usiadł na ławce. Zdobył 1 punkt. Przeciwko Włochom znów był pewnym punktem swojej ekipy. Zdobył 15 punktów, przy 54-procentowej skuteczności w ataku. Zaliczył też asa.

Serbowie, Polacy, Francuzi i Amerykanie zagrają w turnieju finałowym Ligi Światowej, który za nieco ponad tydzień rozpocznie się w Krakowie. Oprócz nich kwalifikację wywalczyli też Włosi i Brazylijczycy.

W finale drugiej grupy zagrają natomiast Kanadyjczycy. W ostatnim turnieju eliminacyjnym Kanada zagrała w Finlandii, gdzie ograła Kubę 3:2, Portugalię 3:0 i uległa gospodarzom 2:3. W składzie Kanadyjczyków zabrakło tym razem nowego atakującego Asseco Resovii Gavina Schmitta, grał natomiast przyjmujący John Gordon Perrin. Przeciwko Kubie Perrin zdobył 28 punktów, zaliczając 4 bloki i asa. W ataku miał 54-procentową skuteczność. W spotkaniu z Portugalią uzbierał 14 punktów, przy 52-procentowej skuteczności w ataku i bloku. Z kolei z Finlandią zagrał tylko przez chwilę, zdobywając 6 punktów.Więcej o: