Bike Challenge 2016 we Wrocławiu: Wielki wyścig dla każdego

W wielkim wyścigu rowerowym Bike Challenge 2016 mogą wystartować nie tylko zawodowcy, ale też amatorzy, a nawet rodziny z dziećmi. 14 sierpnia pierwszy raz w historii zawody rozegrane zostaną we Wrocławiu.
Organizatorzy przygotowali cztery warianty tras, aby każdy znalazł coś na miarę swoich możliwości. Szacuje się, że we wrocławskim wyścigu wystartuje w sumie co najmniej dwa tysiące osób. Start zaplanowano na esplanadzie Stadionu Wrocław przy al. Śląskiej 1.

Pierwsza, najtrudniejsza trasa ma 120 kilometrów. To Skoda Challenge (start o godz. 12). Jej trasa prowadzi m.in. przez Oborniki Śląskie i Wołów i z powrotem na wrocławski stadion.

Dla średnio zaawansowanych zawodników przeznaczony będzie 40-kilometrowy Allegro Challenge (start o godz. 10). Trasa została wytyczona przez Pisarzowice, Leśnicę i Kozanów.

Najprostsze wyzwanie to wyścig na 14 kilometrów Skoda Family Challenge (start o godz. 9), w którym mogą brać udział całe rodziny. Trasa wiedzie przez ulice Wrocławia: al. Śląską, Kosmonautów, Lotniczą, Milenijną, Popowicką, Pilczycką, Kozanowską, Dokerską, Gwarecką, Pilczycką, Maślicką, Królewiecką, al. Śląską. Start i meta także przy Stadionie.

Z kolei dzieci mogą zmierzyć się z rówieśnikami podczas pięciokilometrowego Kids Challenge. Będzie to rajd po esplanadzie Stadionu i okolicznych ulicach, bez pomiaru czasu. Jedyny warunek to ukończony trzeci rok życia. Start o godz. 13.

Każdy uczestnik dostanie na mecie medal. Będą wręczane nagrody: w kategorii "open" oraz w grupach wiekowych, z podziałem na płeć. W sumie będzie około 600 nagród, m.in. profesjonalne stroje sportowe i gadżety rowerowe.

- Wydarzeniu będą towarzyszyć liczne atrakcje w strefie przy Stadionie Wrocław. Wieczorem planujemy koncert niespodziankę, a przez cały dzień liczne animacje i działania rekreacyjne dla rowerzystów oraz kibiców w każdym wieku - zapowiada Mateusz Klawiter, współorganizator imprezy.

W Poznaniu 11 września odbędzie się trzecia edycja Bike Challenge. Rok temu wzięło w niej udział 4800 osób, w tym roku zapisało się już 4,5 tysiąca. - Liczymy na to, że wkrótce i we Wrocławiu wyścig będzie się cieszył tak dużym zainteresowaniem - mówi Klawiter.

Można już kupować pakiety startowe na wrocławski Bike Challenge 2016. Pakiety dostępne są wyłącznie na Allegro, pod linkiem http://allegro.pl/ listing /user/ listing.php?us_id=36620875.

W zależności od wybranej trasy kosztują od 30 do 109 zł. Po zakupie pakietu - w ciągu 48 godzin - do uczestnika zawodów wysłany zostanie e-mail z kodem. Trzeba go będzie wpisać w formularz zgłoszeniowy na stronie bike-challenge.pl. Warto śledzić też facebookowy fanpage "Bike Challenge", na którym publikowane są porady dla rowerzystów.