Sparingi przed ekstraklasą. Zwycięstwo Wisły, porażka Lechii

W sobotę futboliści Wisły Płock odnieśli pierwsze zwycięstwo podczas przygotowań do ekstraklasy. Pokonali trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska 1:0.

Nafciarze przebywają na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, tam zagrali z Polonią, szóstą drużyną trzeciej ligi (grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej). Od początku mieli zdecydowaną przewagę, bardzo blisko gola byli kolejno Dominik Kun, Emil Drozdowicz i Damian Byrtek

Ale bramka Polonii została odczarowana dopiero w 39. minucie. Testowany Sebastian Milewski zagrał do Kuna, ten dośrodkował idealnie do Drozdowicza, który strzałem z bliska nie dał szans bramkarzowi rywali. W drugiej połowie po wielu zmianach w składzie Wisła miała kolejne świetne okazje, ale kilka razy piłka o centymetry mijała bramkę rywali, a Jakub Łukowski trafił w słupek. Przewaga była ogromna, jednak wynik nie zmienił się.

W tym samym czasie towarzyski mecz grała Lechia Gdańsk, z którą Wisła zainauguruje ekstraklasę 15 lipca w Płocku. Zespół z Gdańska miał w Gniewinie rywala z zupełnie innej półki - wicemistrza Serbii Patrizana Belgrad, m.in. z byłym legionistą Miroslavem Radovicem. I przegrał 0:3. Bramki: Gregor Balažic (31), Waleri Bożinow (36), Dušan Vlahović (69).

Wisła - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (1:0)

Bramka: Emil Drozdowicz (39)

Wisła (pierwsza połowa): Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Piotr Mroziński, Damian Byrtek, Bartłomiej Sielewski - Dominik Kun, Sebastian Milewski, Wojciech Łuczak, Dimityr Ilijew, Jakub Łukowski - Emil Drozdowicz

Wisła (druga połowa): Bartosz Kaniecki - Cezary Stefańczyk (66. Damian Byrtek), Przemysław Szymiński, Tomislav Božić, Patryk Stępiński - Damian Piotrowski (53. Jakub Łukowski; 72. Dominik Kun, Dominik Furman, Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło, Arkadiusz Reca - Mikołaj Lebedyński.

Lechia Gdańsk - Partizan Belgrad 0:3 (0:2)

Bramki: Gregor Balažic (31), Waleri Bożinow (36), Dušan Vlahović (69)

Lechia Gdańsk: Vanja Milinković-Savić (46. Damian Podleśny) - Rafał Janicki (46. Gérson), Mario Maloca (46. Adam Chrzanowski, Grzegorz Wojtkowiak (46. Miłosz Kałahur - Flávio Paixao (46. Martin Kobylański), Aleksandar Kovacević (46. Paweł Stolarski, Michał Chrapek (46. Milen Gamakow, Miloš Krasić (46. Adam Dźwigała, Sebastian Mila (46. Juliusz Letniowski), Lukáš Haraslin (46. Bartłomiej Pawłowski - Marco Paixao (46. Adam Buksa