Wisła Kraków ucieknie nad morze przed Światowymi Dniami Młodzieży

Już po rozpoczęciu sezonu Wisła Kraków wyjedzie na zgrupowanie do Gniewina. Powód? Terminarz ekstraklasy i... Światowe Dni Młodzieży - informuje "Gazeta Krakowska".
Facebook? » | A może Twitter? »


Krakowianie w czasie okresu przygotowawczego przebywali na zgrupowaniu w Myślenicach, gdzie byli skoszarowani w hotelu niedaleko ośrodka treningowego. Na drugi obóz pojadą już w trakcie sezonu. Już w drugiej kolejce - 22 lipca - czeka ich bowiem wyjazd do Gdyni na mecz z Arką. Osiem dni później znów grają nad morzem - w Gdańsku z Lechią.

Wisła postanowiła więc uniknąć dwóch wyjazdów na północ kraju i czas między meczami drużyna spędzi na zgrupowaniu w ośrodku w Gniewinie. Według "GK" jest też drugi powód takiej decyzji. To Światowe Dni Młodzieży, które w tym czasie będą odbywać się w Krakowie.

W związku z przyjazdem papieża teren przy bazie treningowej Wisły będzie zajęty przez liczne autokary. Utrudniony będzie też dojazd z Krakowa do Myślenic, więc by nie komplikować pracy trenerowi, zespół zostanie nad morzem.

Wisła zainauguruje ligę 16 lipca. Wtedy na własnym stadionie zagra z Pogonią Szczecin. Wcześniej rozegra jeszcze trzy sparingi - najbliższy w sobotę w Myślenicach z Ruchem Chorzów.