Wisła Kraków. Richard Guzmics nie będzie Wilde-Donaldem Guerrierem

- Dostał dwa tygodnie wolnego - mówi o Richardzie Guzmicsu trener Dariusz Wdowczyk. W przeciwieństwie do Wilde-Donalda Guerriera, Węgier ustalił datę powrotu do klubu z Wisłą.
Facebook? » | A może Twitter? »


Guzmics ostatni miesiąc spędził z reprezentacją Węgier, występującą na mistrzostwach Europy we Francji. Obrońca Wisły był podstawowym stoperem Węgrów, którzy sprawili sporą niespodziankę, wygrywając grupę F i awansując do 1/8 finału. Tam zbyt silna okazała się dla nich Belgia, z którą przegrali 0:4.

Węgrzy odpadli z turnieju 26 czerwca, ale Guzmics dostał od trenera dwa tygodnie na odpoczynek. - Ma urlop do 10 lipca. Pytał, do kiedy może dostać wolne - mówi Wdowczyk.

To zupełnie inna sytuacja niż Guerriera. Haitańczyk grał z reprezentacją na Copa America Centenario. Jego drużyna odpadła już po fazie grupowej, ale skrzydłowy przylot do Polski zapowiedział dopiero na 7 lipca. To bardzo nie spodobało się trenerowi.

- Jedynie się zapowiedział! Nie podoba mi się to, że piłkarz próbuje ustawiać wszystko trochę pod siebie. Miał wydłużony sezon, ale są pewne granice - denerwował się kilka dni temu Wdowczyk.

Wisła zainauguruje ligę 16 lipca. Na początek na własnym stadionie podejmie Pogoń Szczecin.