Lech Poznań. Trzy kontuzje po meczu z Arką Gdynia. Czy trzeba się niepokoić?

Paulus Arajuuri, Łukasz Trałka i Nicki Bille doznali urazów w trakcie wtorkowego sparingu z Arką Gdynia. Żaden z nich nie dokończył meczu, a ich problemy ze zdrowiem tłumaczy klubowy lekarz dr Krzysztof Pawlaczyk.
We wtorek Lech Poznań wygrał 1:0 w sparingu z Arką Gdynia, ale spotkanie okupił kilkoma urazami. Już w pierwszej połowie z boiska zszedł kapitan Łukasz Trałka. Pomocnik Kolejorza narzeka na uraz mięśniowy. - Ma problem związany z mięśniami międzyżebrowymi, co powoduje, że ból pojawia się przy szybszych skrętach ciała. Nie wiąże się to jednak z tym, że wypadnie na dłużej - mówi dr Krzysztof Pawlaczyk na oficjalnej stronie Lecha.

Także w problemami mięśniowym zmaga się Paulus Arajuuri. Fin z uwagi na występ w meczu reprezentacji przeciwko Włochom jeszcze przed Euro 2016 później rozpoczął treningi z zespołem. Jego mikrocykl treningowy został zatem zaburzony. - W jego przypadku jesteśmy ostrożni, żeby nie skończyło się to kontuzją. To uraz związany z ciężką pracą na zgrupowaniu - tłumaczy klubowy lekarz.

W przerwie zmieniony został także Nicki Bille. Duński napastnik ponownie zmaga się z bólem w pachwinie. Ponownie, bo z tego samego powodu Bille opuścił kilka treningów na zimowy obozie w Hiszpanii. - To podobny problem. Zachował się dojrzale i zgłosił, że coś się dzieje. Musimy przeprowadzić diagnostykę. Wtedy dowiemy się czy musimy traktować to poważnie czy to jedynie przeciążenie mięśniowe - zapowiada dr Pawlaczyk.

Zdjęcie Lanki ADIDAS F10 TRX FG MESSI G97729 Zdjęcie Lanki adidas Performance CONQUISTO II FG GTU22 Zdjęcie Lanki adidas Performance CONQUISTO II FG GTU24
Lanki ADIDAS F10 TRX FG MES... Lanki adidas Performance CO... Lanki adidas Performance CO...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info