Rajd Polski. Mikołajki czekają na kierowców

W czwartek rozpocznie się 73. edycja Rajdu Polski. To siódma edycja Rajdowych Mistrzostw Świata FIA.
Oczy wielbicieli szybkiej jazdy zwrócone będą w ten weekend na Polskę. W czwartek po szutrowych trasach Mikołajek i pobliskich miejscowości po raz pierwszy w ramach 73. Rajdu Polski przejadą najlepsi kierowcy świata.

Mistrz rozpocznie rajd

Tego dnia zaplanowano odcinek testowy w miejscowości Lubiewo, liczący 3,38 km. Pierwsza załoga wyruszy na trasę o godzinie 8. Potem w centrum Mikołajek (o godz. 16) odbędzie się oficjalna ceremonia startu rajdu. Pierwszy odcinek specjalny Mikołajki Arena-1 rozpocznie się o godz. 19:08. Wtedy na trasę wyruszy trzykrotny mistrz świata WRC i zarazem lider tegorocznej klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata Francuz Sebastien Ogier. Pilotować będzie mu tradycyjnie jego rodak Julien Ingrassia. Na starcie pierwszego odcinka ma się stawić 67 załóg z 32 krajów. Polscy kibice zobaczą 12 krajowych załóg. OS w Mikołajkach zakończy pierwszy dzień zmagań.

Hotelarze liczą zyski

Z powodu Rajdu Polski cieszą się nie tylko fani sportów samochodowych. Ręce zacierają również mazurscy hotelarze. - To już norma, że wszystkie miejsca w naszym hotelu na czas rajdu są zarezerwowane. Gościmy obsługę techniczną rajdu, ale także kibiców. Głównie są to Polacy, ale także goście ze Skandynawii - mówi Alina Jakubowska z Gościniec Hetman w Starych Sadach, nieopodal Mikołajek. Podobnie dzieje się w innych okolicznych hotelach.

Czwartek będzie dla kierowców jedynie rozgrzewką przed kolejnymi wyczerpującymi dniami rywalizacji. W piątek uczestnicy Rajdu Polski będą musieli przejechać blisko 120 km, zaś w sobotę - 124. Na niedzielę zaplanowano liczące blisko 60 km ostatnie odcinki imprezy i uroczystą ceremonię zakończenia rajdu.