Zapaśnicy Olimpijczyka z powołaniami na zawody międzynarodowe i zgrupowanie kadry

Dwóch zapaśników Olimpijczyka Radom znalazło się w kadrze narodowej seniorów stylu klasycznego na zawody, które odbędą się w Niemczech. Tymczasem trzech kolejnych zawodników radomskiego klubu popracuje na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów.
Polski Związek Zapaśniczy powołał na zawody międzynarodowe w Dortmundzie (rozpoczną się w piątek 1 lipca) sześciu zapaśników. Wśród wybrańców sztabu szkoleniowego jest dwóch reprezentantów radomskiego Olimpijczyka. Mowa o Arkadiuszu Kułynyczu i Piotrze Przepiórce. Obaj wystartują na zawodach za naszą zachodnią granicą w kategorii wagowej 80 kilogramów. Oprócz zapaśników z Radomia trener kadry seniorów Andrzej Maksymiuk będzie miał do dyspozycji Mateusza Bernatka (kategoria 66 kg., AKS Piotrków Trybunalski), Grzegorza Wanke (71 kg., Unia Racibórz), Dawida Klimka (75 kg., Śląsk Wrocław) oraz Tadeusza Michalika (85 kg., Sobieski Poznań). Zawody potrwają w Niemczech do niedzieli 3 lipca.

Tymczasem PZZ poinformował ponadto o kolejnym obozie reprezentacyjnym dla juniorów. W gronie 14 powołanych zawodników, czterech na co dzień szkoli się w Olimpijczyku Radom. Są to Jakub Ściegliński, Rafał Płowiec, Mateusz Kareciński i Grzegorz Majkut. Obóz odbędzie się w Raciborzu w dniach od 11 do 21 lipca.