Plaża Open znowu w Białymstoku. Tym razem finał

W ostatni weekend lipca w Białymstoku będzie sporo siatkarskich emocji. Na plaży w Dojlidach odbędzie się finałowy turniej cyklu Plaża Open
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Przed rokiem zawody Plaża Open gościły już w Białymstoku. Impreza była udana, a więc w tym roku również siatkarski turniej zawita na plażę w Dojlidach.

- W tamtym roku współpraca układała nam się bardzo dobrze, naprawdę fantastycznie i stąd też pomysł żeby zorganizować finał w Białymstoku. Długo się nie zastanawialiśmy gdzie w 2016 roku ma zawitać finał - podkreśla Marcin Strządała, dyrektor projektu Plaża Open.

- Cieszę się, że po raz drugi będzie miał miejsce w Białymstoku turniej Plaża Open. Widać, że białostoczanie pokochali plażę w Dojlidach - mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. - W ubiegłym roku ten projekt cieszył się ogromną popularnością wśród naszych mieszkańców. Szacujemy, że wówczas na plaży było ponad 13 tysięcy białostoczan. Była wspaniała atmosfera, wspaniała walka. Jeżeli coś jest dobre to trzeba to kontynuować.Cykl Plaża Open w tym roku rozpocznie się już w piątek w Gdańsku. Kolejna impreza będzie miała miejsce w Rybniku (8-10 lipiec). Następnie na trasie jest Łódź (15-17 lipiec), Zamość (22-24 lipiec) i w końcu Białystok (29-31 lipiec).

- W Gdańsku są zgłoszone 62 pary, a więc będzie sporo grania. Podejrzewam, że na kolejnych turniejach będzie podobnie - stwierdza Marcin Prus, były siatkarz i dyrektor sportowy cyklu Plaża Open.

- Z turnieju w Białymstoku będzie 180 minut transmisji w TVP Sport. Będzie pokazywany mecz o trzecie miejsce i dwa finały - wyjaśnia Marcin Strządała i dodaje: - Co ważne tydzień przed finałowym turniejem w Białymstoku rozpocznie się też turniej amatorów. Najlepsi będą mogli zagrać na głównej arenie imprezy.

- Chciałbym zauważyć, że siatkówka plażowa odbywa się tutaj praktycznie co tydzień - zaznacza Paweł Orpik, dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który pod swą opieką ma m.in. ośrodek na Dojlidach. - Zależało nam na tym by najlepsze pary z tego turnieju, który odbędzie się tydzień przed finałem Plaża Open, mogły zagrać na głównej arenie. Chcemy też żeby nasi miejscowi sportowcy mogli obserwować tych troszeczkę lepszych od siebie i próbowali do nich nawiązywać. W tamtym roku pary, które co tydzień grają tutaj na Dojlidach, próbowały przebić się do turnieju głównego, ale wtedy to im się nie udało. Mamy nadzieję, że w tym roku podejmą wyzwanie i białostoccy siatkarze będą starali się piąć w górę i poprawiać swoje wyniki.

Podczas Plaży Open będą nie tylko emocje siatkarskie. Organizatorzy zapewniają też inne atrakcje. W planach jest turniej Vyllejbalon (piłkę zastępuje balon wypełniony wodą), mecz gwiazd z udziałem Jagiellonii Białystok, różne konkursy.

Kalendarz wydarzeń przez całe wakacje na plaży w Dojlidach jest bardzo bogaty. Szczegóły są na stronie miejskoaktywni.pl.