Czy Ruch Chorzów zacznie teraz panować w powietrzu? Wielki atut Jakuba Araka

Ruch Chorzów decydując się na transfer Jakuba Arka, zyskał piłkarza o nieprzeciętnych umiejętnościach w grze głową.
Jaki dla Ruchu Chorzów będzie nowy sezon? Podyskutuj na Facebooku >>

Arak podpisał z niebieskimi trzyletni kontrakt. Na Cichej wierzą, że to talent na miarę Mariusza Stępińskiego, który dziś przebywa z reprezentacją Polski na Euro we Francji.

Trudno dziś przesądzać, jak potoczą się losy Araka w Chorzowie, ale jednego jesteśmy pewni - Ruch zyskał zawodnika, który znakomicie gra głową.

Gdy zawodnik reprezentował Zagłębie Sosnowiec, pisaliśmy, że to "najlepsza głowa na polskich boiskach".

- Przywiązuję do tego elementu gry dużą wagę. Trenuję, staram się odczytywać intencje kolegów. Do doskonałości jednak jeszcze daleka droga - mówi.

Robert Stanek, dyrektor Zagłębia, nie ma wątpliwości, że w grze głową Arak nie miał sobie równych w drużynie. - Ma to coś! Niezwykłe wyczucie czasu. Po prostu znajduje się tam, gdzie trzeba, a przy tam ma duże umiejętności. To jego wielki atut - przyznaje.

Tego wszystkie dokonuje piłkarz, który nie ma przesadnie dobrych warunków fizycznych. Arak to raczej drobny chłopak. Ma 183 centymetry wzrostu, a jego atutami są dynamika i spryt, a nie siła.

Umiejętności Araka będą na Cichej w cenie. Gra w powietrzu, po stałych fragmentach gry, to ważny element taktyki niebieskich.

- Słyszałem wiele pozytywnych opinii zarówno o trenerze Waldemarze Fornaliku, jak i całym jego sztabie, dlatego to też był duży argument "na plus". Przy podpisywaniu kontraktu dużą rolę odegrał także fakt, że mam w Chorzowie wielu znajomych. Z Kamilem Mazkiem przez sześć lat chodziłem do jednej klasy. Z Łukaszem Monetą razem jeździliśmy na treningi w rezerwach Legii. Grałem też z Michałem Efirem i Mateuszem Cichockim, a z Maćkiem Urbańczykiem spotykałem się na zgrupowaniach kadry - mówi Arak, który uważa, że w Sosnowcu stał się lepszym piłkarzem.

Zdjęcie UMBRO PIŁKA NEO CLASSIC 20594U096 Zdjęcie UMBRO PILKA NEO FOOTBALLS BALL 20594U095 Zdjęcie UMBRO PILKA SPECJALI ETERNAL TRAINER 20597UDP7
UMBRO PIŁKA NEO CLASSIC 205... UMBRO PILKA NEO FOOTBALLS B... UMBRO PILKA SPECJALI ETERNA...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info