Zapaśnicy Olimpijczyka Radom poza podium mistrzostw Europy juniorów

Trzech zapaśników ziemi radomskiej reprezentowało Polskę na mistrzostwach Europy juniorów w zapasach stylu klasycznego. Na zawodach w Rumunii nasi zaprezentowali się przeciętnie.
W Bukareszcie wystąpiło trzech klasyków, którzy na co dzień ćwiczą w radomskim Olimpijczyku. Grzegorz Majkut (kategoria wagowa 50 kilogramów), uplasował się na 10 miejscu. Jakub Ściegliński (55 kg), został sklasyfikowany na 18 pozycji. Obaj przegrali już swoje pierwsze walki w turnieju. Najlepiej z radomian zaprezentował się Rafał Płowiec (120 kg). W najcięższej kategorii wygrał pierwszą walkę z Ivo Kyosewem z Bułgarii. W 1/4 finału rywalem zapaśnika Olimpijczyka był Gruzin Zviadi Pataridze, późniejszy mistrz Europy. Tymczasem Płowiec miał jeszcze szansę na medal, ale w repesażach przegrał z Lenardem Berei z Rumunii. Ostatecznie zawodnik z Radomia uplasował się na ósmym miejscu.