Druga porażka piłkarzy Wisły. Czekamy na pierwszą bramkę

W sparingowym meczu w Grodzisku Wielkopolskim Wisła Płock przegrała z Zagłębiem Lubin 0:1.

Był to drugi sprawdzian nafciarzy, przygotowujących się do ekstraklasy. Wcześniej podopieczni Marcina Kaczmarka przegrali z Lechem Poznań 0:2.

W niedzielę rywal też okazał się mocny. Zagłębie w ostatnim sezonie było beniaminkiem ekstraklasy, zajęło świetne trzecie miejsce. Zagra w eliminacjach do Ligi Europy. U "miedziowych" w Grodzisku zabrakło jedynie Filipa Starzyńskiego, który przebywa z reprezentacją Polski na Euro we Francji.

Z Zagłębiem w wyjściowym składzie płockiej drużyny zagrali czterej nowi piłkarze Wisły: Chorwat Tomislav Božić, Kamil Sylwestrzak, Dominik Furman i Jakub Łukowski. Wprawdzie lekką przewagę uzyskał zespół z Lubina, ale to nafciarze pierwsi mieli doskonałą okazję. W 10. minucie Mikołaj Lebedyński podał do Łukowskiego, a ten do Maksymiliana Rogalskiego. Kapitan Wisły strzelił w słupek! Niestety pięć minut przed końcem pierwszej połowy zrobiło się 0:1. Po zamieszaniu w polu karnym Wisły strzelał słowacki obrońca Lubomir Guldan, piłka odbiła się od Bartłomieja Sielewskiego i wpadła do siatki.

W przerwie trener nafciarzy zmienił pięciu graczy. Gra się wyrównała, zespół z Płocka starał się atakować, ale strzałów było bardzo mało. Beniaminek ekstraklasy nie zdołał wyrównać i musiał przełknąć gorycz drugiej sparingowej porażki. Kolejny test Wisły na obozie przygotowawczym w Grodzisku zaplanowano w środę z Miedzią Legnica. Pierwsza kolejka ekstraklasy - w Płocku, w piątek 15 lipca, nafciarze zmierzą się z Lechią Gdańsk.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Wisła: Seweryn Kiełpin, Patryk Stępiński, Tomislav Božić (45. Damian Byrtek), Przemysław Szymiński, Kamil Sylwestrzak (32. Bartłomiej Sielewski), Dominik Furman (45. Piotr Mroziński), Maksymilian Rogalski (45. Piotr Wlazło), Jakub Łukowski (45. Dominik Kun), Arkadiusz Reca, Dimitar Iliev, Mikołaj Lebedyński (45. Emil Drozdowicz)