Na stadionie Zawiszy pada najlepszy wynik na świecie [ZDJĘCIA]

Paweł Fajdek osiągnął swój najlepszy wynik w sezonie to jest jednocześnie najlepsze osiągnięcie w rzucie młotem w tym roku na świecie oczywiście - 81,87 m

Finał rzutu młotem był najbardziej zajmującą konkurencją drugiego dnia finałów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Fajdek, posiadacz sześciu najlepszych w tym roku rezultatów, dołożył siódmy - wynik 81,87 m na igrzyskach w Rio de Janeiro gwarantowałby najprawdopodobniej złoty medal.

Bydgoski Zawisza zdobył w sobotę trzeci medal w MP. Kamila Przybyła wywalczyła drugie miejsce w skoku o tyczce - 4,00 m nie jest jednak wybitnym osiągnięciem.

W finale 400 m Justyna Święty poprawiła swój rekord życiowy (51,66 s), a Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz zajęła 5.miejsce (52,71 s) - najlepszy wynik w sezonie

Zawiszanin Marcin Lewandowski awansował do niedzielnego finału 800, zwyciężając w swoim biegu eliminacyjnym. Będzie faworytem w rozgrywce o medale. Zawodnik Zawiszy wygrał już 1500 metrów. W bydgoskich mistrzostwach nie startuje Adam Kszczot.

W niedzielę trzeci dzień MP, z bardzo emocjonującymi finałami. Już o 15. rozpoczyna się skok o tyczce mężczyzn. O 16.05 w rzucie młotem wystartuje Anita Włodarczyk.