Bartosz Górski prezesem Asseco Resovii. "Świetnie sprawdził się jako lider"

- Bartosz pokazał, że posiada duże doświadczenie i jest dobrze przygotowany do swojej nowej roli. Świetnie sprawdził się jako lider w organizacji turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie - mówi Adam Góral, prezes Asseco Poland, głównego sponsora Asseco Resovii o nowym prezesie klubu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLBartosz Górski w piątek został prezesem Asseco Resovii. Zastąpił na tym stanowisku Marka Panka, który zrezygnował z pełnionej funkcji. Został natomiast przewodniczącym rady nadzorczej Asseco Resovia SA. - Przez ostatnie lata udało nam się skutecznie odbudować potęgę zespołu siatkarskiego w Rzeszowie. Jestem dumny z tych osiągnięć i faktu, że jesteśmy jednym z najlepszych zespołów w Polsce. Ciągle stawiamy poprzeczkę wysoko i mamy nadzieję, że oprócz mistrzostw Polski będziemy kontynuowali dobrą passę w Lidze Mistrzów - powiedział Adam Góral, prezes spółki Asseco Poland, głównego sponsora klubu. - Bartosz pokazał, że posiada duże doświadczenie i jest dobrze przygotowany do swojej nowej roli. Przez ostatnie pięć lat operacyjnie zarządzał działaniami klubu. Jest przy tym pełen energii i pomysłów, jak dalej powinniśmy rozwijać nasz klub. Świetnie sprawdził się jako lider w organizacji turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie - dodał.

Bartosz Górski ma 38 lat, jest absolwentem IV LO w Rzeszowie, Politechniki Rzeszowskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2002-2008 był odpowiedzialny za marketing w Asseco Poland, od 2008 był wiceprezesem Asseco Resovii. Biegle posługuje się trzema językami obcymi. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Dotychczasowy prezes zajmie się teraz sprawami Asseco Poland, a w klubie pomagać ma Andrzej Gerlach, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej Asseco Resovii. - Marek Panek wspierał i angażował się w rozwój klubu, ale na co dzień odpowiedzialny jest za istotną cześć biznesu Asseco Poland - za nasze operacje zagraniczne. Obecnie 80 procent naszego biznesu robimy na rynkach międzynarodowych i rola Marka w tym obszarze jest kluczowa. Nadal będzie on pomagał klubowi swoim doświadczeniem, ale całą działalność operacyjną bierze na siebie Bartosz, który będzie miał wsparcie ze strony Andrzeja Gerlacha - dodał Adam Góral.

- To były dla mnie niezapomnianie chwile i dużo sportowych emocji - trzy tytuły mistrza Polski, dwa srebrne medale mistrzostw Polski, srebrny medal Ligi Mistrzów - na pewno będę to wszystko bardzo mile wspominał - powiedział Marek Panek i dodał: - Cieszę się, że Bartosz zgodził się poprowadzić dalej klub. Pracujemy razem od wielu lat i jestem przekonany, że nie tylko może on dodać więcej wartości dla naszego klubu, ale także wesprzeć działania całego środowiska siatkarskiego w promowaniu tego pięknego sportu. Życzę mu i drużynie samych sukcesów w nowym sezonie.