Siatkówka. Katarzyna Konieczna wraca do Impelu Wrocław

Do Impelu dołączyła kolejna atakująca. Kontrakt z wrocławskim zespołem podpisała Katarzyna Konieczna. Zawodniczka reprezentowała już barwy klubu ze stolicy Dolnego Śląska dwa lata temu.
Impel z Konieczną w składzie osiągnął dwa sezony temu najlepszym wynik w historii - wicemistrzostwo Polski. Po zakończeniu rozgrywek zawodniczka przeniosła się do Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Z kolei rok temu zdecydowała się na urlop macierzyński.

Katarzyna Konieczna to wielokrotna medalista mistrzostw Polski. W swoim CV może pochwalić się grą dla PTPS Piła, czy PGE Atom Trefl Sopot. Z tą ostatnią drużyną świętowała swoje największe klubowe sukcesy. Oprócz tego na koncie atakującej jest ponad 30 występów w reprezentacji Polski, z którą zdobyła brązowy medal Letniej Uniwersjady w 2009 roku.

- Z Kasią Konieczną pracowaliśmy przez dwa sezony i była to współpraca bardzo udana, w ostatnim sezonie zakończona medalem. Kasia została wtedy bohaterką półfinałów z drużyną z Sopotu. Powrót takiej zawodniczki do naszego klubu to także dowód na to, że przez te lata potrafiliśmy sobie wypracować dobrą markę. Jesteśmy w pełni profesjonalnym klubem, a to na pewno jedna z gwarancji dla zawodniczek - mówi Jacek Grabowski, prezes wrocławskiego klubu.

Zadowolenia z podpisania kontraktu z Impelem nie ukrywa również sama siatkarka.

- Cztery lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z Impelem Wrocław. Wtedy zakochałam się we Wrocławiu. Miasto i ludzie zafascynowali mnie do tego stopnia, że razem z mężem postanowiliśmy się osiedlić w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli chodzi o klub - mam z nim związane tylko dobre wspomnienia - zarówno z mojej strony, jak i klubu wcześniejsza współpraca była bardzo udana. Cieszę się, że właśnie tu będę mogła reaktywować swoją siatkarską karierę - przyznaje Konieczna.

Zdjęcie Mikasa MVA-390 Zdjęcie Mikasa VXS-CA Zdjęcie Mikasa VXL 20 BEACH CLASSIC
Mikasa MVA-390 Mikasa VXS-CA Mikasa VXL 20 BEACH CLASSIC
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info