Lekkoatletyka. Dwa złote medale na początek mistrzostw

Maria Andrejczyk i Klaudia Kardasz to reprezentantki województwa podlaskiego, które zdobyły złote medale pierwszego dnia mistrzostw Polski rozgrywanych w Bydgoszczy
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Andrejczyk była faworytką konkursu rzutu oszczepem. Zawodniczka Hańczy Suwałki w maju wyrównała rekord Polski (64,08 m), a tym samym wypełniła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio. W piątek wygrała z rezultatem 60,70 m.

Z kolei w konkursie pchnięcia kulą najlepsza była Klaudia Kardasz. Zawodniczka Podlasia Białystok w najlepszej próbie uzyskała wynik 16,79 m (to jej najlepszy rezultat w tym sezonie).

W finale 100 metrów rywalizowały natomiast dwie przedstawicielki UKS 19 Bojary Białystok. Katarzyna Sokólska zajęła piąte miejsce (11,87 s). Klaudia Konopko była szósta (11.79 s).

W zmaganiach mężczyzn na 100 metrów siódmą pozycję w finale zajął Kamil Kryński. Sprinter Podlasia Białystok przebieg dystans w czasie 10,57 s (najlepszy wynik w obecnym sezonie).

W piątek rywalizowała też m.in. Martyna Dąbrowska. Zawodniczka UKS 19 Bojary Białystok awansowała do finału biegów na 400 metrów.

W sobotę i niedzielę można zakładać kolejne medale dla przedstawicieli województwa podlaskiego. W Bydgoszczy wystartują bowiem jeszcze m.in. Kamila Lićwinko (skok wzwyż) czy Wojciech Nowicki (rzut młotem), którzy wypełnili już minima na igrzyska w Brazylii.