Developres Rzeszów pozyskał rozgrywającą

Potwierdziły się nasze informacje odnośnie zakontraktowania Karoliny Szczygieł przez zespół Developresu Rzeszów. 20-letnia rozgrywająca w minionym sezonie występowała w Polskim Cukrze Muszyniance Muszyna.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKompletowanie kadry w Developresie Rzeszów powoli dobiega końca. W czwartek klub poinformował, że podpisał kontrakt z atakującą Patrycją Flakus, grającą ostatnio w pierwszoligowym Jokerze Świecie. Dziś natomiast nową rozgrywającą Developresu została Karolina Szczygieł. Ten transfer zapowiadaliśmy już kilkanaście dni temu.

Szczygieł pochodzi z Nowego Sącza. W poprzednim sezonie była drugą rozgrywającą Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Wcześniej grała w drużynach MUKS Poprad Stary Sącz (Młoda Liga), Pałac Bydgoszcz (Młoda Liga) i SMS-ie PZPS Sosnowiec.

Do zamknięcia kadry w Developresie brakuje jeszcze jednej zawodniczki. Rozgrywającej, z którą będzie o miejsce w "szóstce" rywalizować 20-letnia Szczygieł. Z naszych informacji wynika, że rzeszowski zespół dogadał się już z Anną Kaczmar, byłą zawodniczką PGE Atomu Trefla Sopot.

Przypomnijmy, że po słabym ostatnim sezonie w ORLEN Lidze w Developresie doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Z poprzedniej drużyny zostały jedynie cztery zawodniczki: środkowe Magdalena Hawryła i Katarzyna Warzocha, przyjmująca Ewa Śliwińska i libero Lucyna Borek. Kontrakty z Developresem podpisały przyjmująca Klaudia Kaczorowska (PGE Atom Trefl Sopot), środkowa bloku Katarzyna Mróz (Chemik Police), atakująca Serbka Adela Helić (Muszynianka Muszyna), środkowa bloku Karolina Szymańska (Legionovia), przyjmująca z Bułgarii Kremena Kamenova (Idmanocagi - Turcja) oraz także przyjmująca Natalia Strózik (BKS Bielsko-Biała), libero Joanna Nickowska z drużyny rezerw Chemika Police i wspomniana Flakus.