Młodzicy Czarnych Radom najbardziej perspektywicznym zespołem na Mazowszu

Młodzicy młodsi RCS -u Czarnych Radom rywalizowali w trzydniowym, międzynarodowym turnieju dla siatkarzy z rocznika 2002. Radomianie głównego trofeum nie zdobyli, za to przyznano im tytuł najbardziej perspektywicznego zespołu na Mazowszu w tej kategorii wiekowej.
Rywalizację o puchar Klubu Sportowego Metro Warszawa młodzicy Czarnych zaczęli fantastycznie. Podopieczni trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego wygrali cztery spotkania z rzędu: z gospodarzami, Norwidem Częstochowa, Plasem Warszawa, oraz drużyną Berliner TSC. Jedynej porażki w fazie grupowej doznali z Dwójką Stalowa Wola.

W dalszej fazie zmagań rywalami radomian (o awans do najlepszej ósemki) byli ich rówieśnicy Chemika Bydgoszcz. Mecz był pasjonujący. Po dwóch setach Czarni remisowali z bydgoszczanami i o wygranej przesądził tie - break. W nim gracze z Radomia prowadzili 14:10, a mimo to przegrali na przewagi.

- To jest piękno sportu, a zarazem czecha charakterystyczna meczów najmłodszych. Byliśmy jedną nogą wśród najlepszych, jednak chłopcy w tie - breaku nie postawili tej przysłowiowej kropki. Oczywiście wynik ważny, ale dla nas kluczowe było to, że mogliśmy pograć z mocnymi zespołami. Szkoleniowo turniej spełnił swoje zadania - skomentował trener Sawiczyński.

Jego podopiecznym pozostała walka o miejsca 9-19. W tej rundzie młodzicy radomskiego klubu zaliczyli zwycięstwa z Dwójką Stalowa Wola oraz ponownie ograli Berliner TSC. Doznali też porażki z Siódemką Rzeszów i ostatecznie uplasowali się na 10 miejscu w turnieju.

Warto dodać, że radomianom przypadły dwa prestiżowe wyróżnienia. W najlepszej "szóstce" turnieju znalazł się Kacper Żaczek. Dodatkowo według fachowców, obserwujących zawody w Warszawie, Czarni Radom w roczniku 2002 to najbardziej perspektywiczny zespół w naszym regionie.

- To jest opinia osób, które na co dzień pracują z adeptami. Rzeczywiście mamy zdolny narybek, chłopcy dysponują świetnymi warunkami fizycznymi. Jeśli będą solidnie trenować, tak jak do tej pory, to jestem przekonany, że nasz klub będzie miał z tych siatkarzy spory pożytek - zakończył trener Sawiczyński.

Kadra RCS Czarni Radom (młodzicy rocznik 2002) na turnieju w Warszawie

Kacper Żaczek, Maciej Kowalski, Patryk Płatos, Filip Puk, Dawid Sawicki, Jakub Wróbel, Karol Wasilewski, Mateusz Kłoda, Kacper Sadal, Jakub Dembowski, Piotr Skwira, Jakub Sadkowski. Trener: Arkadiusz Sawiczyński.