Patrycja Flakus nową atakującą Developresu Rzeszów

22-letnia siatkarka Jokera Świecie Patrycja Flakus będzie w nowym sezonie grać w Developresie SkyRes Rzeszów. Młoda atakująca będzie walczyć o skład z Serbą Adelą Helić.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLFlakus ma 22 lata i jest wychowanką UKS-u MOS Bytom. Z Bytomia szybko przeniosła się jednak do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Ostatni sezon spędziła w pierwszoligowych Jokerze Świecie. Ma 188 cm wzrostu.

Nowa atakująca Developresu jest wielokrotną reprezentantką Polski kadetek i juniorek. W obecnym sezonie gra w kadrze B seniorek, która rywalizuje w Lidze Europejskiej.

Patrycja Flakus to już ósma nowa zawodniczka Developresu SkyRes Rzeszów. Wcześniej do ekipy trenera Jacka Skroka dołączyły przyjmująca Klaudia Kaczorowska (PGE Atom Trefl Sopot), środkowa bloku Katarzyna Mróz (Chemik Police), wspomniana Serbka Adela Helić (Muszynianka Muszyna), środkowa bloku Karolina Szymańska (Legionovia), przyjmująca z Bułgarii Kremena Kamenova (Idmanocagi - Turcja) oraz także przyjmująca Natalia Strózik (BKS Bielsko-Biała), a także libero Joanna Nickowska z drużyny rezerw Chemika Police.

Do obsadzenia pozostały jeszcze dwie pozycje, najważniejsze. Chodzi o rozgrywające. Pierwszą, według naszych informacji, ma być Anna Kaczmar z PGE Atomu Trefla Sopot, a drugą Karolina Szczygieł z Muszynianki.

Sezon OrlenLigi ma wystartować w październiku, a liga zostanie powiększona do 14 zespołów. Dołączą do niej Budowlani Toruń i ŁKS Łódź.