Siatkówka. Pierwsze transfery Impelu Wrocław. Nowa rozgrywająca i przyjmująca

Dwie Amerykanki: rozgrywająca Micha Hancock i przyjmująca Megan Courtney, to pierwsze wzmocnienia drużyny Impelu Wrocław przed nowym sezonem.
Hancock to młoda rozgrywająca, która pierwsze kroki stawiała w uczelnianej lidze w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku trafiła do Europy. Najpierw związała się z włoskim zespołem Imoco Volley Conegliano. Jeszcze w tym samym sezonie przeszła do Indias de Mayagüez, z którym zdobyła wicemistrzostwo Portoryko.

W sezonie 2015/16 reprezentowała barwy Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

- Cieszymy się z zakontraktowania Michy, to niezwykle utalentowana zawodniczka. W ubiegłym sezonie mierzyliśmy się po przeciwnych stronach siatki- teraz jest szansa na dobrą grę Michy dla wrocławskiej drużyny. To zawodniczka, którą cechuje bardzo dobry przegląd boiska, często korzysta ze swoich środkowych, a atutem na pewno jest jej postawa w polu serwisowym - mówi Jacek Grabowski, prezes Impelu Wrocław.

Drugim wzmocnieniem wrocławskiej ekipy jest amerykańska przyjmująca Megan Courtney. Impel będzie jest pierwszym europejskim klubem w karierze. Od początku tego roku miała szansę gry dla portorykańskiego klubu Leonas de Ponce. Na koncie ma również grę w Florida Wave Orlando. Z tym zespołem zdobyła mistrzostwo Professional Volleyball League.

- Transfer Megan do naszej drużyny jest efektem wielu czynników. Wśród nich należy wymienić nasze działania scoutingowe. Nasz sztab szkoleniowy obserwuje nie tylko to, co dzieje się w Polsce, ale także zagranicą. Tutaj szczególnie skupiamy się na rozgrywkach akademickich w USA. Postawa Megan na boisku zwróciła uwagę scoutów z wielu drużyn, w tym naszą. Warto wspomnieć, że grała w jednej drużynie z Michą Hancock, co też nie uszło naszej uwadze podczas budowania zespołu na nowy sezon - tłumaczy Grabowski.

Podobnego zdania jest zresztą sama zawodniczka, która podkreśla jak ważną dla niej osobą jest Hancock. Dodaje również, że nie może doczekać się przyjazdu do Polski, bowiem już upatrzyła sobie kilka miejsc, które na pewno chciała będzie zobaczyć.

- Wybrałam Impel Wrocław, bo słyszałam wiele dobrego o zespole, wizji drużyny na przyszły sezon, a także o poziomie Orlen Ligi. Mam nadzieję, że czas spędzony we Wrocławiu będzie dla mnie czasem doskonalenia moich umiejętności i sprawdzenia się w innej lidze. Jestem pewna, że rozwinę się jako zawodniczka, ale i jako człowiek. Jestem podekscytowana, że zagram z Michą, moją byłą koleżanką z drużyny. Polska to piękny kraj i nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła odkryć te wszystkie piękne miejsca, o których słyszałam - mówi nowa przyjmująca wrocławskiej drużyny.

Impel jest w trakcie budowania kadry na kolejny sezon. Ważne kontrakty mają Agata Sawicka, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, Aleksandra Sikorska, Barbara Cembrzyńska oraz Magda Stasiak. Umowę przedłużyła Joanna Kaczor.

Zdjęcie Mizuno Wave Lightning RX3 buty sitkarskie V1GA140234 Zdjęcie Mizuno Wave Lightning RX2 męskie buty do siatkówki 09KV38510 Zdjęcie Asics BUTY GEL TASK MT B556Y-0147
Mizuno Wave Lightning RX3 b... Mizuno Wave Lightning RX2 m... Asics BUTY GEL TASK MT B556...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info