Lech Poznań. Jurgen Klopp szuka wzmocnień. Angielskie media polecają mu Tamasa Kadara i reprezentanta Polski

Angielski portal Soccer Souls wybrał trzech piłkarzy, na których powinien zwrócić uwagę trener Liverpoolu Jurgen Klopp. Wśród trójki polecanych zawodników jest Tamas Kadar z Lecha Poznań.
Jurgen Klopp buduje zespół na przyszły sezon. Szkoleniowiec Liverpoolu zdążył już ściągnąć do drużyny Lorisa Kariusa z FSV Mainz, ale wciąż szuka wzmocnień. W poprzednim sezonie jego drużyna zajęła rozczarowujące ósme miejsce.

W poprawie wyniku sprzed roku mają mu pomóc nowi zawodnicy. Z pomocą niemieckiemu trenerowi przychodzą dziennikarze portalu Soccer Souls, którzy zaproponowali trzech piłkarzy grających obecnie na Euro 2016 we Francji, którzy podnieśliby poziom The Reds.

Wśród kandydatów znalazł się Tamas Kadar z Lecha Poznań. Reprezentacja Węgier jest małą niespodzianką trwających Mistrzostw Europy - Madziarzy zajmują pierwsze miejsce w grupie F przed Portugalia, Islandią i Austrią. Kadar w obu dotychczasowych meczach - 2:0 z Austrią, 1:1 z Islandią - rozegrał pełne 90 minut.

- Tamas Kadar sprawia dobre wrażenie na Euro. Lewy obrońca bardzo dobrze gra w ofensywie i w defensywie. Liverpool musi zastąpić kimś Alberto Moreno (podstawowego lewego obrońcę Liverpoolu - red.) i to jak najszybciej. Kadar w zwycięskim meczu z Austrią zaliczył trzy przechwyty, miał trzy odbiory i trzykrotnie udanie dryblował. Moreno też potrafi atakować, ale ma problemy w obronie. Kadar jest bardziej stabilnym obrońcą. Jurgen Klopp powinien pomyśleć nad ściągnięciem go latem - piszą dziennikarze z Anglii.

Pozostała dwójka zawodników zaproponowanych przez serwis Soccer Soulas to Turek Ismail Koybashi z Besiktasu i Piotr Zieliński wypożyczony z Udinese do Empoli. Klopp jest zdeterminowany, by ściągnąć Polaka i wiele wskazuje na to, że ten latem wzmocni The Reds.