Bydgoski atut na Rio w formie na z³oty medal

Magdalena Fularczyk-Koz³owska i Natalia Madaj (obie RTW LOTTO Bydgostia) zdoby³y z³oty medal w dwójkach podwójnych w regatach o Puchar ¦wiata w Poznaniu.

Polki zwyciężyły w pięknym stylu, uzyskując czas 6.47,75. Drugie miejsce zajęła Nowa Zelandia 6.50,61, a trzecie Francja 6.51,94. Po 500 metrach prowadziły Australijki Sally Kehoe i Genevieve Horton. Jednak w miarę upływy czasu traciły dystans i zostały sklasyfikowane na szóstym miejscu. Polki były drugie, a na półmetku rywalizacji już prowadziły i pozycji liderek nie oddały do końca, odnosząc sukces w wielkim stylu.

Czwórka podwójna Wiktor Chabel (Posnania Poznań), Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Dariusz Radosz (RTW LOTTO Bydgostia) i Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) zdobyła brązowy medal w regatach o Puchar Świata w Poznaniu. Polacy uzyskali czas 5.40,79. Podopieczni trenera Aleksandra Wojciechowskiego długo płynęli na drugiej pozycji i na finiszu przegrali z Niemcami 5.39,58. Wygrała Australia 5.37,20. Z kolei czwórka podwójna kobiet - Monika Ciaciuch (RTW LOTTO Bydgostia), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa) i Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa) uplasowały się na czwartej pozycji 6.16,06. Zwyciężyły Niemcy 6.14,08 przed Australią 6.14,40 oraz Holandią 6.15,31. W rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet Anna i Maria Wierzbowskie (obie RTW LOTTO Bydgostia) zajęły pierwsze miejsce w finale B 7.11,98. Druga była Wielka Brytania 7.15,93, a trzecia Francja 7.15,95. Rywalizację zakończył wyścig męskich ósemek. Wygrały Niemcy 5.22,60 przed Wielką Brytanią 5.23,23 oraz Nową Zelandią 5.29,73. Czwarta była Polska 5.32,37, a piąta Białoruś 5.40,79. Nasza osada startowała w składzie: Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Mikołaj Burda (RTW LOTTO Bydgostia), Piotr Juszczak (CWZS zawisza Bydgoszcz), Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Krystian Aranowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Daniel Trojanowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz).