Gwiazda zamienia Wilki Morskie na Anwil Włocławek

Drugie osłabienie King Wilków Morskich. Wcześniej klub opuścił kapitan Łukasz Majewski, a teraz ze szczecińską watahą żegna się Paweł Leończyk.
Świetna postawa skrzydłowego w minionym sezonie przykuła uwagę nie tylko selekcjonera reprezentacji Polski Mike'a Taylora, który powołał Leończyka na zgrupowanie kadry narodowej, ale także silniejszych klubów. 30-latek w piątek podpisał kontrakt z Anwilem , który rozgrywki zakończył na czwartym miejscu. To właśnie włocławianie wyeliminowali Wilki Morskie w ćwierćfinale fazy play-off (3:1).

- Po sezonie w Szczecinie chciałem coś zmienić. Klub z Włocławka był bardzo konkretny w negocjacjach, a trener Igor Milicić, z którym rozmawiałem kilkukrotnie, przedstawił mi precyzyjny plan na temat mojej roli, mojego rozwoju i rozwoju zespołu w kolejnym sezonie. Trener powiedział, że wiąże z moją osobą spore nadzieje i liczy, że będę ważnym elementem drużyny. I ja także na to bardzo liczę - mówi Leończyk na łamach oficjalnej witryny Anwilu.

Leończyk pochodzi ze Stargardu i jest wychowankiem miejscowej Spójni. Barwy Wilków Morskich przywdziewał przez ostatni sezon i był jednym z najskuteczniejszych zawodników drużyny Marka Łukomskiego.