Pogoń będzie mieć nowego partnera technicznego

Piłkarze Pogoni Szczecin nie będą już występować w strojach firmy Nike.
Klub nie przedłuży wygasającej 30 czerwca umowy z dotychczasowym partnerem technicznym. Portowcy od 2009 roku występowali koszulkach ze słynną "łyżwą" na piersi, ale współpraca po przeszło 7 latach dobiega końca. Od nowego sezonu granatowo-bordowi będą grać w strojach polskiej firmy Zina.

Producent odzieży sportowej z wielkopolskiego Turka jest znany przede wszystkim z tego, że "ubiera" wszystkich polskich sędziów. Zina już kiedyś współpracowała z Pogonią. Miało to miejsce w sezonach 2007/2008 i 2008/2009, kiedy portowcy "tułali" w niższych ligach.

Domowe koszulki za bardzo się nie zmienią. Szczecinianie nadal mają występować w trykotach w granatowo-bordowe poprzeczne pasy, które są znakiem rozpoznawczym Pogoni i wzorem najbardziej pożądanym przez kibiców. Wyjazdowe stroje zapewne pozostaną białe. Nowy-stary partner zapewni też bluzy, piłki i cały sprzęt potrzebny do treningów.

Zbyt wiele w temacie Ziny nie może powiedzieć na razie Jarosław Mroczek. Prezes Pogoni zdradził tylko datę oficjalnej prezentacji.

- Do 30 czerwca obowiązuje nas umowa z firmą Nike, więc w tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć. 6 lipca planujemy specjalną prezentację i konferencję dotyczącą nowego partnera - krótko komentuje Mroczek.