Dwójka żużlowców Włókniarza w finale mistrzostw Polski juniorów. Sukces Łęgowika i Polisa

Dwóch reprezetnantów Eko-Dir Włókniarza, Hubert Łęgowik i Oskar Polis pomyślnie przebrnęło przez rundę eliminacyjnę młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Do finału tej rywalizacji nie udało się awansować wychowankowi Włókniarza wypożyczonemu do Kolejarza Opole - Adrianowi Woźniakowi.
W zawodach eliminacyjnych młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski pierwotnie miało wystartować trzech reprezentantów Włókniarza. Hubert Łęgowik i Oskar Polis ścigać się mieli w Ostrowie, natomiast w Świętochłowicach rywalizować miał Michał Gruchalski. Ostatecznie do walki o finał przystąpiło dwóch pierwszych, bowiem Gruchalski po wtorkowym turnieju kadry juniorów, w którym zanotował upadek, na "Skałce" się nie zjawił.

- Nastawienie jest takie, jak zwykle. Jadę, żeby wygrać, a jak będzie zobaczymy - mówił kilka dni przed turniejem Oskar Polis. Co prawda 20-latkowi wygrać się nie udało, ale zajmując piątą pozycję uzyskał to co najważniejsze w zawodach eliminacyjnych - awans do finału.

Problemów z przebrnięciem tej fazy rywalizacji nie miał też Hubert Łęgowik, który na tym samym torze był trzeci, przegrywając wyłącznie z Pawłem Przedpełskim i Dominikiem Kuberą.

W Świętochłowicach wystartował Adrian Woźniak. Wychowanek Włókniarza, wypożyczony na ten sezon do Kolejarza Opole, zajął jedenastą pozycję i marzenia o finale musi odłożyć na przyszły sezon.

Eliminacja MIMP, Ostrów Wielkopolski:

1. Paweł Przedpełski (KS Get Well Toruń) 15

2. Dominik Kubera (Unia Leszno) 14

3. Hubert Łęgowik (Włókniarz Częstochowa) 13

4. Dawid Wawrzyniak (Wybrzeże Gdańsk) 11

5. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) 9

6. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra) 8+3

7. Damian Dróżdż (Sparta Wrocław) 8+2

8. Arkadiusz Pawlak (Polonia Piła) 8+1

9. Patrk Fajfer (GKM Grudziądz) 8+0

10. Oskar Ajtner-Gollob (Polonia Bydgoszcz) 7

11. Damian Stalkowski (Polonia Bydgoszcz) 6

12. Mateusz Rząsa (Stal Rzeszów) 4

13. Wiktor Lis (Unia Leszno) 3

14. Michał Nowiński (Wanda Kraków) 3

15. Emil Peroń (KM Lublin) 2

16. Tomasz Przywieczerski (KS Get Well Toruń) 0

17. Marcel Studziński (Stal Gorzów) NS

18. Mateusz Danielewicz (GKM Grudziądz) NS

Biegi z udziałem częstochowian:

III. Przedpełski, Łęgowik, Polis, Przywieczerski

VI. Łęgowik, Dróżdż, Gollob, Peroń

VIII. Polis, Fajfer, Nowiński, Rząsa

X. Dróżdż, Polis, Stalkowski, Lis

XII. Łęgowik, Wawrzyniak, Pawlak, Nowiński

XIII. Kubera, Pawlak, Polis, Gollob (d4)

XV. Łęgowik, Rząsa, Niedźwiedź, Lis

XVII. Kubera, Łęgowik, Fajfer, Stalkowski

XIX. Wawrzyniak, Polis, Peroń, Niedźwiedź (d/st)

Eliminacja MIMP - Świętochłowice:

1. Bartosz Smektała (Unia Leszno) 14

2. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) 13

3. Kacper Woryna (ROW Rybnik) 13

4. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) 11+3

5. Robert Chmiel (ROW Rybnik) 11+2

6. Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra) 11+w

7. Patryk Rolnicki (Unia Tarnów) 9

8. Arkadiusz Potoniec (Falubaz Zielona Góra) 8

9. Arkadiusz Madej (Unia Tarnów) 8

10. Grzegorz Bassara (Stal Rzeszów) 6

11. Adrian Woźniak (Kolejarz Opole) 5

12. Patryk Wojdyło (Stal Rzeszów) 3

13. Igor Kopeć-Sobczyński (KS Get Well Toruń) 3

14. Kacper Grzegorczyk (Polonia Piła) 2

15. Przemysław Liszka (Sparta Wrocław) 1

16. Kamil Brzeziński (Stal Rzeszów) 1

Eliminacja MIMP - Łódź:

1. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) 15

2. Oskar Bober (Orzeł Łódź) 12

3. Adrian Gała (Sparta Wrocław) 12

4. Daniel Kaczmarek (Unia Leszno) 11

5. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) 11

6. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów) 10

7. Dominik Kossakowski (Wybrzeże Gdańsk) 8

8. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik) 7

9. Mateusz Burzyński (Falubaz Zielona Góra) 7

10. Eryk Budzyń (Wanda Kraków) 6

11. Michał Piosicki (Orzeł Łódź) 5

12. Hubert Czerniawski (Stal Gorzów) 5

13. Marcin Kościelski (KS Get Well Toruń) 4

14. Alan Szczotka (Stal Gorzów) 3

15. Patryk Sitarek (Polonia Bydgoszcz) 2

16. Marcin Turowski (KS Get Well Toruń) 1

17. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) 0