Wielkie kolarskie święto na Dolnym Śląsku. Na początek Grand Prix Doliny Baryczy

Już w najbliższą sobotę na Dolnym Śląsku rozpocznie się kolarski weekend pełen wielkich emocji. Na początek czołowi zawodnicy z Polski, Czech, Litwy, Ukrainy i Białorusi będą ścigać się w Grand Prix Doliny Baryczy. A dzień później zmierzą się ciężkim wyścigu Korony Kocich Gór - Skotniki.
Czołowe polskie zespoły kolarskie CCC Sprandi Polkowice i Verva ActiveJet, a poza tym m.in. czeskie Team Dukla Praha, CK Pribram Fany Gastro, litewski Staki - Baltik Vairas Team, czy ukraiński ISD Jorbi Continental Team - to ekipy, które zadeklarowały start w obu wyścigach, którę w weekend odbędą się na Dolnym Śląsku. Łącznie w zawodach weźmie udział 17 profesjonalnych zespołów i drużyna "Regionu Południe" złożona z kolarzy z kilku różnych polskich klubów. W sumie wystartuje zatem ponad stu zawodników.

- Przed nami fantastyczny sportowy czas, czyli weekend kolarski światowej klasy. Emocje zagwarantuje stu kilkudziesięciu kolarzy świetnych międzynarodowych ekip. Zapowiada się wielkie sportowe święto - zapowiada prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Rafał Jurkowlaniec.

Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę, 18 czerwca. Grand Prix Doliny Baryczy 2016 wystartuje na żmigrodzkim Rynku. Dalej trasa przebiegać będzie m.in. przez malownicze Stawy Milickie (w tym sześć okrążeń na odcinku Niezgoda - Ruda Sułowska). Metę zaplanowano na Rynku w Miliczu. Kolarze do pokonania będą mieć łącznie dystans o długości 170 kilometrów. Wystartują o godz. 12. Najlepsi zawodnicy na mecie mogą zameldować się już ok. godz. 16.10.

Dzień później, 19 czerwca odbędzie się drugi z międzynarodowych wyścigów na Dolnym Śląsku - "Korona Kocich Gór - Skotniki". Start tego wyścigu zaplanowano w Trzebnicy na ul. Czereśniowej. Następnie kolarze pojadą m.in. przez Czachowo, Skotniki, Zawodnię i Cerekwicę. Jednym z najbardziej wymagających odcinków podczas całego kolarskiego weekendu na Dolnym Śląsku będzie słynne wzniesienie "Prababka" w Skotnikach. Start "Korony Kocich Gór" przewidziano na godz. 13. Z kolei pierwsi kolarze metę w Skotnikach przekroczyć mogą już ok. godz. 17.10. Trasa tego wyścigu będzie liczyć łącznie długość 184 kilometrów.

- W puli obu wyścigów jest po 20 tys. złotych. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę wartości 8 tys. złotych - mówi Henryk Charucki, dyrektor wyścigów.

Poza kolarską elitą z trasą wyścigu "Korona Kocich Gór - Skotniki będą mierzyć się również zawodnicy-amatorzy, a także... strażacy. 19 czerwca odbędą się bowiem Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.