Radomiak poznał beniaminków II ligi. Zagra z Odrą, Wartą Olimpią i Polonią

W środę zakończyły się baraże o awans do II ligi. Mistrzowie ośmiu grup III lig rywalizowali o cztery miejsca w II lidze. Najwięcej emocji towarzyszyło pojedynkowi w Poznaniu, gdzie miejscowa Warta rzutem na taśmę zapewniła sobie awans.

Do 89. minuty pojedynku w Poznaniu, Warta remisowała bezbramkowo z Garbarnią Kraków i taki wynik premiował gości z Grodu Kraka, którzy u siebie wygrali 3:2. Tymczasem na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Łukasz Bednarek z Koszalina podyktował rzut karny dla Warty, a jedenastkę na gola zamienił Łukasz Białożyt, były zawodnik Radomiaka.

Gospodarze kilka chwil później mieli drugiego karnego, ale tym razem strzał Michała Ciarkowskiego obronił Marcin Cabaj.

W Opolu Odra zremisowała z Vinetą Wolin 1:1, ale w pierwszym pojedynku pokonała rywali różnicą dwóch goli i także zagra w II lidze.

Kolejnym rywalem piłkarzy Radomiaka będzie Olimpia Elbląg. Gospodarze po 22 minutach przegrywali z Motorem Lublin, ale dwa następne gole padły łupem podopiecznych Adama Borosa.

W końcu w stolicy przy ul. Konwiktorskiej Polonia rywalizowała z Górnikiem Wałbrzych. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1. W drugim do przerwy prowadzili piłkarze Czarnych Koszul, a gola uzyskał Daniel Choroś. Po zmianie stron bramek kibice już nie oglądali a to oznacza, że poloniści dołączyli do grona II-ligowców.

Wyniki meczów barażowych o awans do II ligi (rewanże):

Odra Opole - Vineta Wolin 1:1 (1:0), Olimpia Elbląg - Motor Lublin 2:1 (1;1), Warta Poznań - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0), Polonia Warszawa - Górnik Wałbrzych 1:0 (1:0).