Michał Walski odejdzie z Pogoni. Nie przyjął oferty nowego kontraktu

Środa upłynęła w Pogoni Szczecin pod znakiem roszad kadrowych. Do klubu przyszedł David Niepsuj, a wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy dostał Michał Walski.
19-latek otrzymał ofertę przedłużenia umowy z Pogonią, ale nie skorzystał z niej. W związku z tym pomocnik może związać się z innym klubem. Walski trafił na Twardowskiego na początku sezonu 2013/2014. Przez ten czas był graczem I zespołu, ale występował także w juniorach i zespole rezerw. W Ekstraklasie zaliczył łącznie 17 gier. Mając 16 lat i 275 dni stał się najmłodszym wówczas piłkarzem, który w barwach portowców dostąpił zaszczytu gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ostatnich dniach z partnerami z drużyny juniorów starszych wywalczył wicemistrzostwo Polski.

W minionym sezonie nie dostawał zbyt wielu szans do grania w ekstraklasie. Rozegrał zaledwie 7 spotkań (151 minut). Od pierwszej minuty wystąpił tylko w przegranym 0:1 meczu z Legią w Warszawie (listopad 2015). W seniorskim zespole portowców nigdy nie strzelił też bramki, ale powinien mieć na koncie przynajmniej jedną. Miesiąc wcześniej zdobył w spotkaniu z Ruchem Chorzów (2:0) prawidłowego gola, ale arbiter uznał, że był na pozycji spalonej. Sędzia Sebastian Krasny zrehabilitował się kilkanaście dni temu, kiedy uznał bramkę Walskiego w półfinałowym starciu Centralnej Ligi Juniorów z Legią w stolicy (2:0).

- Wtedy to była po prostu decyzja sędziego. No cóż, na pewno fajnie byłoby się zapisać w statystykach, ale nie pozostała mi żadna uraza. Zrobił to, co w tamtym momencie uważał za słuszne - ocenił Walski.

Zdjęcie PUMA PIŁKA NOŻNA KING atest FIFA 082028-16 Zdjęcie PUMA PIŁKA UNIVERSAL FORCE 08218803 Zdjęcie Puma Piłka nożna evoPOWER 4 Futsal 08223515
PUMA PIŁKA NOŻNA KING atest... PUMA PIŁKA UNIVERSAL FORCE ... Puma Piłka nożna evoPOWER 4...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info