20-latek z Niemiec pierwszym wzmocnieniem Pogoni Szczecin

Pogoń dokonała pierwszego letniego transferu. 3-letni kontrakt ze szczecińskim klubem podpisał David Niepsuj.
To 20-letni prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugoligowym niemieckim Vfl Bochum. Ostatnio przebywał na testach w Ruchu Chorzów, ale ostatecznie zdecydował się na transfer do Pogoni.

- David dołączył do nas jako wolny zawodnik. Wcześniej rozwiązał swój kontrakt w Bochum, by móc trafić do Pogoni - mówi dyrektor sportowy klubu Maciej Stolarczyk.

Bogate CV

Młody piłkarz jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski U-20. To właśnie tam wypatrzył go Stolarczyk, który jest również asystentem selekcjonera kadry młodzieżowej. Niepsuj urodził się za naszą zachodnią granicą w Wuppertalu i to właśnie w Niemczech spędził całą dotychczasową karierę (ma dwa obywatelstwa). Grał w juniorskich drużynach Bayeru Leverkusen, Borussii Mönchengladbach oraz Fortuny Düsseldorf. Potem zaliczył krótki epizod w pierwszej drużynie Wuppertaler SV (5. liga), a ostatnie dwa lata spędził w Bochum. Najpierw z powodzeniem grał w czwartoligowych rezerwach (31 spotkań i 4 gole), dzięki czemu awansował do pierwszej drużyny występującej na zapleczu Bundesligi. Nie dostał jednak okazji do debiutu i po sezonie rozwiązał kontrakt.

Ulga Frączczaka

Niepsuj jest drugą nową twarzą w szczecińskim zespole. Do drużyny wcześniej dołączył Kamil Drygas z Zawiszy Bydgoszcz, ale ten transfer był "zaklepany" już zimą. Przyjście 20-latka ucieszy nie tylko spragnionych wzmocnień kibiców, ale przede wszystkim Adama Frączczaka.

W Pogoni od dłuższego czasu był problem z obsadzeniem prawej obrony i to właśnie Frączczak jako najbardziej uniwersalny spośród wszystkich zawodników w kadrze, musiał "łatać" dziurę na tej pozycji. Teraz będzie już mógł spokojnie wrócić na skrzydło lub do ataku.

Zdjęcie Puma Ochraniacze Power Force 030408 Zdjęcie Puma Ochraniacze Pro Training 03058201 Zdjęcie Puma Ochraniacze piłkarskie King Spirit guard 03057815
Puma Ochraniacze Power Forc... Puma Ochraniacze Pro Traini... Puma Ochraniacze piłkarskie...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info