Aż 15 rywali AZS-u w siatkarskiej PlusLidze. Start sezonu 1 października

Jest praktycznie przesądzone, że w sezonie 2016/17 w PlusLidze zagra 16 zespołów. Rozgrywki mają się rozpocząć w weekend 1-2 października.
O kolejnej rewolucji w PlusLidze, która z 10 zespołów rozrosła się w ostatnich latach do 14, spekulowano od zakończenia minionych rozgrywek. Większość klubów sprzeciwiało się takiemu rozwiązaniu, ale forsowany przez prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka (tyle co wybrany został na kolejną kadencję), najpewniej zostanie zrealizowany. GKS Katowice i Espadon Szczecin pozytywnie przeszły audyt, chętnych do opuszczenia PlusLigi nie ma, dlatego poszerzenie ligi do 16 drużyn wkrótce stanie się faktem. Decyzja ma zapaść 25 czerwca podczas spotkania prezesów klubów PlusLigi. Wtedy również zatwierdzony zostanie system rozgrywek oraz terminarz. Dziś wygląda na to, że sezon 2016/17 rozpocznie się w pierwszy weekend października, dokładnie w dniach 1-2 października.

Co ciekawe PlusLiga może zostać poszerzona tylko na najbliższy sezon. Coraz głośniej mówi się bowiem o tym, że dwie najsłabsze drużyny zostaną usunięte z ligi. Kolejna ma grać baraż o miejsce w elicie z najlepszym zespołem w I ligi, o ile ten spełni wymogi formalne.