Czystka w Rakowie. Kolejni zawodnicy na liście transferowej

Raków pożegnał już dziesięciu piłkarzy, a kolejnych czterech dostało walką rękę w poszukiwaniu nowego klubu. W tej drugiej grupie jest dwójka podstawowych zawodników z minionego sezonu - napastnik Wojciech Okińczyc i stoper Adrian Klepczyński.
Następcę Okińczyca Raków już znalazł. Przed kilkoma dniami kontrakt z klubem z Limanowskiego podpisał 30-letni Tomasza Płonka ze Stali Stalowa Wola. Miejsce Klepczyńskiego ma ponoć zająć doświadczony stoper ze Słowacji, ale klub na razie nie potwierdza tej informacji. Klepczyński i Okińczyc mają ważne kontrakty. Podobnie Łukasz Buczkowski i Mariusz Holik, którzy zostali wystawieni na listę transferową. Nowych pracodawców szukają także: Paweł Marchewka i Przemysław Mońka, którym umowy z Rakowem wygasły. Ten ostatni, w minionym sezonie był wypożyczony do Gryfa Wejherowo i tak się złożyło, że to on definitywnie zamknął Rakowowi drogę do barażów. Zdobyta w 93. minucie meczu w Częstochowa bramka dała jego drużynie remis, ale jej strzelec na zadowolonego nie wyglądał. Opuszczał boisko ze łzami w oczach i nie były to łzy szczęścia.

Przemysław Mońka będąc 10-letnim chłopakiem zaczął kopać piłkę w Liswarcie Krzepice. W 2007 roku trafił do Rakowa i w klubie z Limanowskiego spędził blisko osiem lat. W kadrze Rakowa był jeszcze jesienią 2015 roku, zimą został wypożyczony do Gryfa Wejherowo.

Trener Rakowa mówi wprost Niektórzy zawodnicy zlekceważyli walkę o awansZmiany w Rakowie:

Odchodzą:

Maciej Mielcarz

Dariusz Pawlusiński

Carlinhos

Błażej Radler

Matheus Bissi

Adam Waszkiewicz

Kamil Sabiłło

Mateusz Prus

Przemysław Marchewka

Przemysław Mońka

Szukają nowych klubów:

Wojciech Okińczyc

Łukasz Buczkowski

Mariusz Holik

Adrian Klepczyński

Przedłużyli kontrakty:

Dawid Kamiński

Adam Mesjasz

Błażej Cyfert

Łukasz Góra

Łukasz Kmieć