Radomska sprinterka mistrzynią Europy w lekkiej atletyce!

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?Start? złotą medalistką lekkoatletycznych Mistrzostw Europy niepełnosprawnych. W swoim pierwszym z dwóch zaplanowanych na tej imprezie startów radomianka okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 200 metrów.
Zawody z udziałem Fiodorow trwają od 10 czerwca w Grosetto we Włoszech. Radomianka przystąpiła do rywalizacji w mistrzostwach Kontynentu po zgrupowaniu i serii ciężkich treningów, które mają przygotować sprinterkę do startu na paraolimpiadzie w Rio De Janeiro we wrześniu tego roku. Jak sama mówiła mistrzostwa Europy są sprawdzianem i przystankiem na drodze do Rio. Ale okazało się, że nasza Ala już jest w świetnej formie. We Włoszech pierwszy finał już okrasiła złotym medalem w kategorii T - 47 (określenie grupy schorzeń). W finale na 200 metrów uzyskała 25.83, co jest nowym rekordem mistrzostw. Na drugim miejscu uplasowała się Rosjanka Aleksandra Moguchaja (26.02), zaś brąz wywalczyła Angelina Lanza z Francji (26.65).

Fiodorow wystartuje jeszcze w Grosetto. Tym razem w sprincie na 100 metrów. Ewentualny finał z jej udziałem na tym dystansie zaplanowano w czwartek 16 czerwca.