Sport.pl

Grał w Legii, Toulouse i Veronie. Teraz wzmocni Wisłę Płock

Pomocnik Dominik Furman pierwszym wzmocnieniem Wisły Płock, która już za miesiąc wystartuje w ekstraklasie. 24-latek został wypożyczony z FC Toulouse.
Wisła zaczyna wykładać karty na stół - po awansie do najwyższej klasy w klubie mówiono o 4-5 transferach, dziś ogłoszono pierwsze nazwisko.

Czytajcie:

Nowa droga Dominika Furmana. Żewłakow namawiał mnie do pozostania

Serie A. Dominik Furman gotowy do gry w nowym klubie

Cracovia interesuje się Dominikiem Furmanem

Furman rozpoczynał przygodę z piłką w Szydłowiance Szydłowiec, ale już jako 14-latek trafił do akademii Legii Warszawa. W sezonie 2012/2013 zasilił pierwszy zespół, stał się objawieniem ligi. Świetna gra sprawiła, że został powołany do reprezentacji Polski, a na początku 2014 r. trafił do francuskiej Ligue 1.

W Toulouse furory jednak nie zrobił, zagrał tylko w pięciu spotkaniach, w połowie sezonu 2014/2015 został wypożyczony do Legii. Po roku wyjechał do występującego we włoskiej Serie A Hellas Verona. W Veronie w ciągu pół roku zagrał tyko raz, zespół spadł z ligi.

Występy w barwach nafciarzy mogą być dla Dominika Furmana szansą na powrót do formy. Ekstraklasa rusza już 15 lipca, w pierwszym meczu Wisła podejmie Lechię Gdańsk.