Rybicki już w Koronie. Będą też powroty?

Mariusz Rybicki drugim przedsezonowym wzmocnieniem kieleckiego zespołu. W poniedziałek na testach pojawiło się także dwóch byłych graczy Korony.
23-letni Rybicki przez trzy sezony (2011-14) reprezentował barwy Widzewa Łódź (7 goli w Ekstraklasie), w ubiegłym występował w pierwszoligowej Pogoni Siedlce (7 goli). Z Koroną związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

- Znamy jego wartość, wiemy co prezentuje, jego dużą zaletą jest to, że w ubiegłym sezonie regularnie grał w podstawowym składzie. Ma duży potencjał do gry ofensywnej, ale w ostatnim czasie bardzo poprawił się w destrukcji - charakteryzuje swojego nowego podopiecznego, trener Tomasz Wilman.

Na poniedziałkowych zajęciach jego drużyny pojawili się także Bartosz Papka (22 lata, lewy obrońca, wychowanek Korony, wiosną czołowa postać rewelacji trzeciej ligi Spartakusa Daleszyce) i o pięć lat starszy Kamil Radulj (środkowy pomocnik, w Kielcach w latach 2006-09, od sezonu 2012 w Stali Mielec).

- Kamil z całą pewnością ma predyspozycje do gry na wyższym poziomie niż druga liga. Bartka sprawdzaliśmy już wielokrotnie, raz wypadł lepiej, raz gorzej, ale to są chłopcy, których znamy i którzy mogą stanowić alternatywę na pozycjach, na których doznaliśmy osłabień. Alternatywę, bo do zastąpienia Kamila Sylwestrzaka i Vlastimira Jovanovicia będziemy potrzebowali bardziej doświadczonych zawodników na poziomie Ekstraklasy - podkreśla Tomasz Wilman.

Wiadomo już za to gdzie trafi dwóch byłych liderów Korony. Poważnie zainteresowany ściągnięciem Sylwestrzaka jest trener Cracovii Jacek Zieliński. "Jova" jest już jedną nogą w Termalice Bruk-Bet Nieciecza.

W tym tygodniu powinna także zapaść decyzja o tym, czy w żółto-czerwonych barwach nadal występować będzie Łukasz Sierpina. Co prawda Korona złożyła mu propozycję nowego kontraktu, ale według naszych informacji otrzymał również korzystne oferty z ekstraklasy i pierwszej ligi.

Więcej o: