Aż 9 medali młodych kolarzy częstochowskiego Kolejarza

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Śląska w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego. Zawodnicy częstochowskiego Kolejarza zdobyli aż 9 medali.

W sobotę, w Koziegłowach rywalizowano w jeździe na czas na dystansie 5 km. W kategorii żak 2. miejsce zajął Kajetan Wąsowicz, w żaczkach 2. była Julia Makles, w młodzikach 2. pozycję zajął Marcel Kazen a Mateusz Bylica był 3.

W Pińczycach walczono w wyścigu ze startu wspólnego. W juniorach (dystans 94 kg) Michał Stefanek zajął 2. miejsce. W młodziczkach (dystans 15,7 km) najlepsza okazała się Katarzyna Dawczyńska, a w młodzikach (31,4 km) Marcel Kazen ponownie był 2. W kategorii żak (15,7 km) Kajetan Wąsowicz zajął 1. miejsce a Julia Makles była 3.

- To był udany start. W sumie zdobyliśmy dwa medale złote, pięć srebrnych i dwa brązowe - podsumowuje trener Grzegorz Gronkiewicz.