Rywale Radomiaka rozegrali pierwsze mecze barażowe

W sobotę na czterech boiskach w Polsce odbyły się pojedynki barażowe o awans do II ligi. Rywalizowano w: Krakowie, Wałbrzychu, Lublinie oraz Wolinie.

W środę poznamy ostateczny skład II ligi. Otóż w ten dzień, odbędą się pojedynki rewanżowe zwycięzców ośmiu grup III ligi. Beniaminkami zostanie ktoś z ósemki drużyn: Górnik Wałbrzych, Polonia Warszawa, Garbarnia Kraków, Warta Poznań, Vineta Wolin, Odra Opole, Motor Lublin lub Olimpia Elbląg.

Po sobotnich meczach najbliżej celu zdaje się być zespół z Opola, który w na wyjeździe w Wolinie pokonał 2:0 miejscową Vinetę.

Spory sukces odniosła także Olimpia. Jedyną bramkę pojedynku rozgrywanego w Lublinie zdobył Paweł Piceluk. Co ciekawe spotkanie obejrzało prawie 9 tys. widzów!

Z kolei remisem zakończyło się starcie Górnika z Polonią. Prowadzenie dla zespołu gości uzyskał Krystian Pieczara, ale dziesięć minut później (82 minuta gry) wyrównał Dominik Radziemski.

W końcu pięć goli obejrzeli sympatycy futbolu w Krakowie. Miejscowa Garbarnia pokonała 3:2 Wartę i rewanż zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Tymczasem w barażu o awans do I ligi nie musiała grać Wisła Puławy. Ten zespół awansował do I ligi, bowiem licencji na grę nie otrzymał Zawisza Bydgoszcz.

Wyniki meczów barażowych, rewanże w środę:

Górnik Wałbrzych - Polonia Warszawa 1:1, Garbarnia Kraków - Warta Poznań 3:2, Vineta Wolin - Odra Opole 0:2, Motor Lublin - Olimpia Elbląg 0:1.