Janusz Filipiak: Chcemy zainteresować hokejem młodzież w Polsce

Comarch Cracovia została członkiem stowarzyszenia European Hockey Clubs. - Celem jest promowanie hokeja - tłumaczy prezes Janusz Filipiak.
To nowe stowarzyszenie. Pierwsze posiedzenie zostało zaplanowane na 13 czerwca. Cracovia została zaproszona jako pierwszy polski klub, który zagra w Lidze Mistrzów. Wezmą w niej udział przedstawiciele 65 klubów.

- European Hockey Clubs jest tworzona od kilku miesięcy na wzór podobnej organizacji w piłce nożnej - European Club Association. W piłce nożnej należy do niej Legia, a w hokeju nasz klub - mówi Janusz Filipiak, prezes Cracovii, w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym krakowskiego klubu. - Celem jest promowanie hokeja we wszystkich krajach, budowanie wspólnego stanowiska w stosunku do firm, które zajmują się promocją hokeja w zakresie komercyjnym i marketingowym, a także dyskusje na temat zawodników, szkolenia czy wszelakich problemów w tej dyscyplinie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy uczestniczyć w tym międzynarodowym projekcie, ponieważ wspólnie z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie podejmujemy działania mające na celu promowanie polskiego hokeja. Podstawowym pytaniem jest, czy uda nam się zainteresować hokejem większą liczbę młodzieży w Polsce? Na pewno dołożymy starań, by tak się stało.